Днями відбувся тестовий заплив дракару (таку назву мали човни вікінгів):

Отже, дракар вже на Дністрі. Він гармонійно вписується в краєвиди ріки і створює унікальну атмосферу для команди на борту, – пишуть на сторінці Середньовічна Корабельня / Medieval Shipyard.

 

Довідково: 

Дракар (норв. drakkar від дав.-сканд. drage — «дракон» і kar — «корабель», буквально — «корабель-дракон») — довгий вузький дерев’яний човен вікінгів з високо заломленим носом і кормою.

Кораблі приводилися в рух веслами й у пізніший час рейковим вітрилом. Дракари мали стрункий, довгий, вузький, легкий дерев’яний корпус із малою осадкою запроектований для швидкості. Мала осадка корабля допускала навігацію у водах глибиною лише один метр і дозволяла швидку висадку. Його легка вага надала можливість переправляти судно волоком. Кораблі були також симетричні, дозволяючи судну швидко змінити напрям руху на протилежний. Дракари були обладнані веслами уздовж майже повної довжини човна. Пізніші версії мали прямокутне вітрило на єдиній щоглі, яке використовувалося для допомоги веслярам, особливо протягом далеких подорожей.

Використовувалися для військових дій, перевезень, а також для дальніх морських плавань.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!