Жителі Рожнятівщини вимагали ремонту дороги, блокуючи іншу

Від 13-ї до 15-ї години жителі сіл Верхнього, Нижнього Струтинів, Спаса, Суходолу, Лугів та Липовиці ходили по пішохідному переходу у селі Креховичі. Після кожних 15-ти хвилин блокування дороги пропускали до 10-ти автівок. Не затримували в черзі рейсові автобуси та швидку допомогу.

Андрій Якимів проживає у селі Нижній Струтинь, найближче до районного центру, а це 3 кілометри. Чоловік розповідає, що увесь Липовецький напрямок не ремонтували за часи незалежності: «Тільки 28 кілометрів до Липовців треба їхати більше півтори години, навіть двох. Зараз просто асфальт розмерзся, і можна проїхати. А коли намерзання льоду, там і буси, й мікроавтобуси зупиняються, бо не можуть проїхати», пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

Андрій Кіндра автомобілем повертається додому в Долину. До ситуації ставиться неоднозначно.

«Вже годину стою, чекаю. До ситуації негативно ставлюся, але розумію, що людям дороги треба. Тому й страйкують», – каже водій.

Це тільки відрізок дороги між селами Верхній та Нижній Струтинь, за який люди блокували дорогу Н-10 Стрий-Мамалига. Житель Суходолу Василь Торованин розказує, що розбивають цю та й решту доріг у їхніх селах, в основному, лісовози, яких вдень проїжджає мінімум двадцять. Чоловік намагається у районний центр їздити при потребі – раз на тиждень, адже ломиться ходова машини та великий розхід бензину. Він говорить: «Їдемо повільно, нудно, машина ламається часто. У ремонт треба вкладати більше, ніж та машина коштує. По такій дорозі, як не колесо «піде», то в машині щось можна вирвати. Людям уже набридло: ремонтники приїдуть, трохи зроблять тієї дороги, а їхати все одно нема по чому».

За останні п’ять років на Рожнятівщині відремонтували у кожному населеному пункті до 300 метрів дороги, розповів перший заступник голови Рожнятівської райдержадміністрації Андрій Тринчук. За його словами, районна влада витратила 130 тисяч на документацію 20,6 кілометра дороги «Рожнятів – Липовиця» в межах населених пунктів. Зараз чекають на погодження Кабміном дорожнього фонду.

Представник влади пояснює: «Вартість кошторису – 113 мільйонів 900 тисяч гривень. У районному бюджеті коштів для проведення таких робіт немає. Ми виділили кошти на кошторисну документацію, на проведення експертизи. Ці пропозиції ми подали в ОДА, і їхня позиція – виділення з дорожнього фонду 20 мільйонів гривень на капремонт цієї дороги».

Після двогодинного блокування люди вирішили дати владі час до Великодня на початок ремонтних робіт.

Авторка: Ірина Андріїв

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!