Нацгвардійці патрулюють не тільки населенні пункти, але й туристичні маршрути, де відпочивальники насолоджуються прогулянками на лижах.  Військові наряди забезпечені сучасним лижним спорядженням. Про це повідомляє Західне територіальне управління Національної гвардії України.


Солдат Павло Жалко до призову на військову службу займався лижним спортом. Каже, не сподівався, що набуті навички техніки гірського спуску й поведінки в горах, знадобляться під час виконання обов’язку в лавах Нацгвардії.

«Набутий раніше досвід допомагає мені й під час служби, – говорить Павло Жалко. – Я спершу був здивований, що патрулюватиму на лижах. Зараз ми виконуємо завдання з охорони громадського порядку саме на лижних маршрутах, де відпочивають та катаються туристи».

Також у розпорядженні нацгвардійців квадроцикл та снігохід, щоб в найкоротший термін надати допомогу місцевим мешканцям та туристам у важкодоступних гірських районах. Через специфіку виконання завдань прапорщик  Сергій Суслов змінив броньовану бойову машину на снігохід. Раніше він неодноразово виконував бойові завдання в зоні АТО в складі екіпажу БТР-4Е.

«За допомогою снігоходу та квадроциклу ми можемо швидко прибути до буль-якої місцевості, куди не має доступу автомобільний транспорт, а пішки добиратись – далеко, – розповідає прапорщик Сергій Суслов. – Бувають випадки, коли допомога може знадобитись в найкоротший термін і зволікання може коштувати людині життя. Тому ця техніка в нас завжди напоготові, і за необхідністю можемо негайно приступити до виконання завдань».

Наявність додаткових сил окремої гірсько-патрульної роти Нацгвардії дозволяє поліцейським збільшити кількість маршрутів патрулювання, що покращує профілактику злочинності.

«З середини січня до Яремчанського відділення поліції прибули сили окремої гірсько-патрульної роти Національної гвардії України, – розповідає виконувач обов’язків начальника Яремчанського відділення поліції майор поліції Тарас Равлюк. – В зимовий та літний період разом з притоком туристів суттєво збільшується кількість  кримінальних елементів, які хочуть незаконно збагатитись. Найбільш розповсюдженими злочинами є незаконне заволодіння чужим майном з автомобілів, крадіжки особистих речей – комп’ютерної техніки та мобільних телефонів. Безумовно, діяльність нацгвардійців спільно із працівниками поліції є великим плюсом, адже ми маємо можливість збільшити кількість маршрутів патрулювання. Зараз ми додатково виділяємо два автомобільних патруля та два піших патруля».

За час несення служби військові окремої гірсько-патрульної роти Нацгвардії спільно із працівниками поліції за адміністративні правопорушення притягли до відповідальності 48 осіб. Також за підозрою у скоєнні злочину затримано одного громадянина. В ньоого вилучили 20 грамів  наркотиків.

Нацгвардійці забезпечили громадську безпеку при проведенні всеукраїнського змагання серед юнаків та дівчат за кубок України з гірськолижного спорту. Також  допомагали в евакуації автівок зі снігових заметів при ускладненні погодних умов та надавали допомогу працівникам поліції в регулюванні дорожнього руху під час ДТП.

За матеріалом майора Володимира Хаверка.