реклама

Як обрати кондиціонер: корисні поради

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Як вибрати кондиціонер та не помилитися є головним питанням, коли справа доходить до придбання кліматичного обладнання. Знання основних параметрів вибору кондиціонера допоможе прийняти вам правильне рішення та довгі роки насолоджуватися комфортною температурою у приміщенні, де він буде встановлений.

Підбір потужності кондиціонера

Правильно підібрана потужність кондиціонера забезпечить ефективну роботу обладнання без перебоїв та продовжить термін його експлуатації. Потужність спліт системи підбирається з площі приміщення. Вибрати кондиционер правильної потужності, можна за допомогою показника BTU/h. Він вказаний у технічних характеристиках кондиціонера. Виходячи з цього показника, існує така класифікація:

  • значення 7 (потужність BTU/h 7000 – 2,05 кВт) на площу до 20 м кв;
  • значення 9 (потужність BTU/h 9000 – 2,64 кВт) на площу до 25 м кв;
  • значення 12 (потужність BTU/h 12000 – 3,52 кВт) на площу до 35 м кв;
  • значення 18 (потужність BTU/h 18000 – 5,28 кВт) на площу до 50 м кв;
  • значення 24 (потужність BTU/h 24000 – 7,0 кВт) на площу до 70 м кв

Нестача потужності кондиціонера призведе до постійної роботи, що збільшить витрати електроенергії і значно скоротить термін експлуатації обладнання.

Щоб правильно підібрати потужність кондиціонера, потрібно врахувати фактори, що побічно впливають на зміну температури в приміщенні:

  • Сонячна сторона. У літню спеку кондиціонер ефективніше справлятиметься з охолодженням повітря, якщо врахувати цей фактор при підборі спліт системи і додати до початкової потужності 25%.
  • Побутова техніка у приміщенні. Це може бути телевізор, комп’ютер, холодильник, плита та ін. Слід додати близько 0,2 кВт на одиницю побутової техніки.
  • Кількість людей, які постійно перебувають у приміщенні. Людина також є джерелом надлишкового тепла. При підборі кондиціонера необхідно додати по 0,1 кВт на одну людину.

Які бувають кондиціонери

Велика різноманітність кондиціонерів дозволяє підібрати найбільш вдалий варіант для будь-якого типу приміщення. Вони відрізняються за потужністю, способом кріплення, зовнішнім виглядом та дизайном. Визначення існуючих видів дасть зрозуміти, як вибрати кондиціонер, що ідеально підійде для приміщення.

Настінні кондиціонери

Найпопулярнішими кондиціонерами є настінні спліт-системи. Це всім звичний вигляд кондиціонерів, що складаються з внутрішнього та зовнішнього блоків. Оскільки зовнішній блок розміщується на зовнішній стіні, це перешкоджає зайвому шуму всередині приміщення. Внутрішній блок розташований біля вікна під стелею. Управління спліт-системою здійснюється за допомогою дистанційного або настінного пульта.

Найчастіше настінні кондиціонери використовуються у побутових чи напівпромислових приміщеннях.

Касетні кондиціонери

Касетні кондиціонери монтуються у приміщеннях з високими стелями від 3 метрів. Кріплення внутрішнього блоку проводиться у міжстельовому просторі по центру. Таким чином, кондиціонер практично не помітний і може подавати повітря одночасно у 4 сторони.

Найбільш вигідно встановлювати касетні кондиціонери у великих приміщеннях. Повітряні потоки рівномірно розподілятимуться по всьому простору і задана температура буде досягнута швидше, що скоротить час роботи спліт-системи і заощадить витрати на електроенергію.

Канальні кондиціонери

Канальні кондиціонери також як і касетні монтуються в міжстельовому просторі, але при цьому мають складнішу систему повітроводів і вимагають попереднього проектування. Перш ніж купити касетний кондиціонер, потрібно отримати консультацію спеціаліста і мати на руках схему монтажу.

Один канальний кондиціонер здатний ефективно підтримувати комфортну температуру у великих приміщеннях. Є можливість розподілу повітроводів таким чином, щоб охопити декілька окремих приміщень.

Підлогово-стельові кондиціонери

Підлогово-стельові кондиціонери відрізняються своїми компактними габаритами та не вимагають багато місця для встановлення.

Експлуатаційні характеристики підлогово-стельових кондиціонерів роблять їх особливо зручними для використання у великих приміщеннях зі складною конфігурацією.

При підлоговому монтажі потоки повітря прямують вгору вздовж стін, що виключає прямі потоки та протяги, спрямовані на людину.

Мобільні кондиціонери (підлогові кондиціонери)

Мобільний кондиціонер складається з одного внутрішнього блоку, який розміщується усередині приміщення на підлозі. Додатково потрібна наявність прорізу у стіні або у вікні для виведення гофротруби для викиду нагрітого повітря.

Зазвичай мобільні кондиціонери оснащені коліщатками для зручного переміщення. Більшість підлогових кондиціонерів додатково володіють функцією нагрівання та фільтрації повітря.

Мобільний кондиціонер дуже зручний в експлуатації, але варто врахувати його високу гамірність.

Як вибрати кондиціонер для квартири та будинку

Спліт-системи є найпопулярнішим видом кондиціонера для встановлення у міських квартирах. Побутові настінні кондиціонери складаються із внутрішнього та зовнішнього блоку. Установка проводиться шляхом з’єднання їх фреоновою магістраллю та електрокабелем. Конструкція дозволяє розмістити шумний зовнішній блок на вулиці, компактну внутрішню частину розміщують на стіні під стелею. Зазвичай спліт-систему підбирають для підтримки температури в одному приміщенні.

Крім настінного внутрішнього блоку до спліт-системи можна підключати блоки різних видів: касетні, канальні та стельові. Вони підбираються залежно від конструктивних особливостей приміщення.

Мультиспліт-система складається з одного потужного зовнішнього блоку, до якого можна підключити від 2 до 5 внутрішніх блоків різного типу. Перевагою мульти-спліт системи є можливість при її установці зберегти зовнішній вигляд зовнішніх стін будівлі та не захаращувати їх великою кількістю зовнішніх блоків. Таку систему досить часто вибирають для установки в приватних будинках або будівлях, що окремо стоять, з великою кількістю приміщень.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Коломийський оперний співак Микола Губчук виступив на відкритті українського балу у Відні

Коломийський оперний співак Микола Губчук виступив на відкритті українського балу у Відні (відео)

Микола Губчук, художній керівник Коломийської філармонії імені Олександра Козаренка, відкрив своїм виступом Віденський український бал, який цьогоріч був присвячений збору коштів для реабілітаційного центру в Бережанах.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Куди піти з дитиною в Івано-Франківську?

Зустрічайте розважальну програму у дитячому розважальному ЧУБІ БУМ на тиждень 24.02 – 02.03 

ПЕРЕГЛЯНУТИ

У Долинській громаді через пожежу сухостою постраждав чоловік (відео)

У селі Княжолука Долинської громади Калуського району масштабне загоряння сухої трави призвело до травмування місцевого мешканця, який намагався самостійно приборкати вогонь до прибуття рятувальників.

ПЕРЕГЛЯНУТИ