рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Як обрати конвектор для дому

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Яким би ідеальним не було опалення у будинках, практично у кожного траплялися моменти, коли хотілося б побільше тепла. Особливо актуально це для мешканців будинків з централізованим опаленням –  в міжсезоння вдома стає досить прохолодно. Власників помешкань з індивідуальним опалення такі проблеми стосуються менше, проте також є актуальними. Тому кожному буде незайвим мати під рукою запасний варіант обігріву, водночас і ефективний, і простий.

Оптимальним варіантом стане конвектор. Головна особливість якого полягає у активній природній циркуляції повітря. І, отже, більш інтенсивному теплообміні при меншому витраті енергії.

Пристрої, що працюють за принципом конвекції, будуть добрими і як заміна традиційним батареям. На ринку представлено безліч варіацій конвекторів у всіляких типах – серед них можна підібрати підходящий варіант для різних завдань. А про те, як правильно вибрати конвектор опалення, поговоримо більш предметно.

Принцип роботи конвектора

Принцип роботи конвектора простий та ефективний і базується на різниці ваги холодного та теплого повітря. Повітря, контактуючи з теплообмінником конвектора, нагрівається, стає легшим – і піднімається, утворюється зона зниженого тиску, в яку втягується холодніше повітря. І цей цикл безперервно повторюється. В результаті повітряні маси постійно рухаються, приміщення прогрівається рівномірно. І, що важливо, така циркуляція повітря досягається без використання вентилятора. Звідси і нульова шумність конвектора, економічність, і збільшений робочий ресурс.

У конвекторів немає рухомих елементів, повітря втягується всередину приладу через нижні ґрати, забирає тепло з поверхонь теплообмінника – і виходить через верхню частину корпусу. Для встановлення та контролю температури в більшості випадків передбачений термостат. Він може бути простим механічним – його точності цілком достатньо, а коштує він суттєво дешевше електронних аналогів.

Таким чином, конвектори можна назвати тепловентиляторами на природній тязі. Так, натиск теплого потоку в них далеко не такий потужний, проте створюється без додаткового нагнітача.

Різновиди конвекторів

Головний критерій вибору такого приладу-опалювача для будинку – тип енергії. Від цього безпосередньо залежать можливості використання конвектора у тих чи інших завданнях.

  • Електричні моделі.

Такий варіант є ефективною заміною звичайних обігрівачів. Безперечно, найпопулярніший варіант. Побутові електроконвектори прості в експлуатації, для роботи потрібна тільки розетка. А ефективність у них за рівної потужності вища, ніж у, наприклад, масляних радіаторів: ТЕН конвектора нагріває безпосередньо повітря, яке циркулює під дією природних сил; в «масляних» обігрівачах,  ТЕН спочатку повинен розжарити масло, потім воно нагріває корпус, а останній вже віддає тепло повітрю. Причому повітря прогрівається при конвекції швидше та рівномірніше, ніж при використанні масляних та інфрачервоних обігрівачів. Крім того, електроконвектори безшумні, відносно компактні (більшість моделей мають вузький корпус) та безпечні – оскільки повітря нагрівається безпосередньо ТЕНом, корпус пристрою залишається порівняно прохолодним. Мабуть, єдиний недолік електроконвекторів у тому, що вони витрачають електрику – найдорожчий вид енергії.

  • Водяні конвектори.

Такий тип є продуктивнішим за звичайні батареї. Такі конвектори – гарний вибір для повноцінного опалення будинку або квартири. Як джерело тепла тут використовується водяний контур опалення. Загальний принцип роботи таких конвекторів аналогічний звичайним батареям – гаряча вода нагріває металевий теплообмінник, а той віддає тепло повітрю. Ключовою відмінністю багатьох сучасних водяних конвекторів є спосіб установки. Раніше, як правило, обігрівачі були підлоговими, а сьогодні все популярнішими стають вбудовані аналоги. Вони монтуються в товщу підлоги, а верхні грати укладаються врівень з підлогою. Така установка і економить місце і підвищує ефективність обігріву. Але вона несе і вагомі складнощі: під конвектори потрібно облаштовувати спеціальні ніші в підлозі; труби також доводиться укладати у стяжку – а це потрібно передбачати ще на етапі заливання підлоги; без додаткового нагнітача циркуляція повітря буде слабкою.

  • Газові конвектори

Забезпечують максимум економічності та продуктивності.  Поєднання високої питомої теплоти згоряння газу та природної конвекції забезпечує цим пристроям дуже високий ККД. Великий плюс газових конвекторів – їхня автономність. По суті, кожен такий апарат є мініатюрним котлом з усіма характерними елементами: камера згоряння; газова лампа; теплообмінник. Тобто теплова енергія генерується у конвекторі. До нього не треба підводити водогін, не доводиться координувати взаємодію з котельнею. Газ же підводиться безпосередньо до обігрівача. Енергія, що утворюється під час згоряння «блакитного палива», нагріває теплообмінник безпосередньо – тому втрати тепла тут зведені до мінімуму. В іншому принцип роботи газового конвектора ідентичний водяним та електричним моделям. Повітря, контактуючи з теплообмінником, нагрівається і під дією природної тяги потрапляє в приміщення. На його місце подається холодніше повітря – і цикл повторюється.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп'яніння

За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп’яніння

Патрульна поліція Івано-Франківська посилила контроль за нетверезими водіями на дорогах міста та зафіксувала низку серйозних порушень, включаючи затримання водія, який керував автомобілем у стані сп’яніння, вже будучи позбавленим відповідного права.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
діти ВПО

Світло пам’яті: в Івано-Франківську діти ВПО створили свічники для вшанування загиблих захисників України (фото)

В Івано-Франківську діти ВПО разом із батьками вшанували загиблих захисників України. Протягом тижня в просторі БФ «Відроджені єднанням» вони створювали символічні свічники, аби 24 лютого засвітити свічки пам’яті перед портретами…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
До річниці повномасштабного вторгнення Івано-Франківський театр зіграє у Варшаві виставу "Дзяди"

До річниці повномасштабного вторгнення Івано-Франківський театр зіграє у Варшаві виставу “Дзяди”

Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка проводить серію показів вистави “Дзяди” за поемою Адама Міцкевича у Варшаві, що стане важливою частиною масштабної культурної дипломатії, приуроченої до третьої річниці…

ПЕРЕГЛЯНУТИ