Найпопулярніша операційна система, що діє у різних моделях мобільних телефонах багатьох брендів, Android «зібрана» на основі ОС із відкритим вихідним кодом. Цей факт робить систему для гаджетів подібною до операційних систем ПК. Наприклад, на смартфоні можна працювати з кореневою системною папкою Android. Для цього користувач повинен отримати root-права. Такий доступ дозволяє вносити в систему практично будь-які зміни, гнучко працювати з багатьма корисними функціями, що недоступні в звичайному режимі. Як отримати повний контроль над своїм гаджетом – як отримати рут-права на смартфон One Plus – розповідають фахівці Avic, магазину техніки з Харкова.
Які можливості відкриває доступ до рут-прав Ван Плас?
Розширення функцій смартфона після отримання доступу root виражається в наступному.
- Можна завантажувати утиліти, що недоступні в звичайному режимі, наприклад, що прибрати рекламу, оптимізувати роботу акумулятор, керувати телефоном альтернативними жестами тощо.
- Вносити зміни або видаляти системні папки та файли, зокрема, ставити на смартфон сторонні режими та прошивки, прискорювати/ уповільнювати швидкість процесора, змінювати зовнішній вигляд ОС.
- Root-права на Android дозволять створити резервні копії прошивок, а також всіх типів даних, розташованих на смартфоні One Plus.
Про телефон з root-доступом, кажуть, що на ньому активовано режим «суперкористувача».
Не секрет, що здобуття прав root пов’язане з деякими незручностями та небажаними наслідками. Досі на ринку смартфонів багато виробників, які відмовлять у гарантійному ремонті, якщо побачать, що ви активували root-доступ.
Варто розуміти й те, що помилки під час налаштування режиму root на телефон можуть привести до пошкодження прошивки.
Які ще недоліки у root доступу?
- При встановленні сумнівної утиліти, наявність доступу root «піділлє масло у вогонь». Імовірність, що такий додаток зіпсує ваш гаджет, лише зростає.
- Банківські додатки в режимі root не працюють. За винятком використання утиліти Magisk, де цей доступ можна налаштувати.
- Оскільки система періодично оновлюється, будьте обережні – ви можете втратити root-права. Щоб цього уникнути, потрібно поставити частоту оновлення рідше за звичайну, або неофіційну прошивку.
Як отримати root-права на Android
Оскільки операційні системи Андроїд постійно вдосконалюються, отримати root-права стає все складніше. Втім, в усьому можна розібратися.
Отримати root-права на смартфон One Plus з ОС Android на борту будь-якої версії можна безкоштовно. У користувача є два шляхи: або виконати цілу низку операцій, або просто завантажити спеціалізовану програму. Однак, такий спосіб на Android вже не спрацьовує. Крім того, програмна установка root «в один клік» пов’язана з небезпекою підхопити рекламний вірус або шкідливі програми. Тому краще встановити root-права на Android «ручками». Подивимось, як це зробити.
- Спочатку потрібно створити резервну копію даних, що зберігаються на мобільному. Якщо щось піде не так, щоб їх можна було відновити. Не забудьте зарядити батарею свого Ван Плас хоча б на 50%, оскільки в процесі отримання root телефон розряджатиметься активніше. Також вимкніть режим безпеки смартфона.
- На ПК потрібно інсталювати програму ADB (наприклад, Android SDK), а на телефоні поставити режим налагодження по USB:
- в розділі «Про телефон» кілька разів поспіль натисніть на «Версія ПЗ» або «Номер складання», доки не активується режим розробника;
- у розділі «Налаштування» відкрийте опцію «Налаштування розробника», де виберіть пункт «Налагодження USB».
Також за потреби завантажте на ПК потрібні драйвери для взаємодії комп’ютера з мобільним телефоном.
Завантажте та інсталюйте програмне забезпечення для отримання root-прав. Підійде будь-яка програма ADB (Android Debug Bridge).
Далі переходимо безпосередньо до отримання доступу root.
Перевірте, чи бачить комп’ютер смартфон, чи правильно він визначив драйвери. Підключіть смартфон One Plus до комп’ютера за допомогою кабелю USB.
Викличте командний рядок у програмі ADB. У вікні, де розташовується папка зі скачаною утилітою, клікніть на вільне місце правою кнопкою миші, одночасно затиснувши клавішу Shift. У рядку, що з’явиться, виконайте послідовно такі команди (не забувайте після введення кожної команди натиснути Enter):
- adb devices – з’явиться список підключених пристроїв – переконайтеся, що у ньому є ваш гаджет;
- adb reboot bootloader – ця команда переводить телефон у режим швидкого завантаження (чекайте перезавантаження пристрою);
- fastboot oem unlock – це розблокує завантажувач, і розпочнеться процес встановлення режиму root на ваш смартфон;
- fastboot reboot – команда знову виконає перезавантаження телефону або планшета, після чого гаджет почне працювати в новому режимі, вже з правами root.
Ви можете встановити root на телефон Ван Плас (купити смартфон One Plus за вигідною ціною можна в магазині техніки Avic) і без комп’ютера: існує безліч додатків, одним із найпопулярніших є Kingo Root.
Пам’ятайте! З кожною новою версією Android налаштування рут-прав різниться. Втім, загальний принцип однаковий з викладеним вище.