Результат пошуку зображень за запитом "Володимир Юрчук"

Пробігти дистанцію у два чи п’ять кілометрів можуть навіть ті, хто раніше ніколи не бігав.

Тренер півмарафону та керівник Gutsul Running Club Володимир Юрчук вже три роки готує франківців до бігових стартів. Кореспондентці він розповів, як знайти сили піднятись з дивану та підготуватися до забігу за короткий час. Спортстмен наголошує, що початківцям почати бігати – непросто. Найважче – виділити час для тренувань, пишуть Версії з посиланням на  Бліц-Інфо.

Юрчук наголошує, що, перш за все, потрібно поставити ціль, саме вона мотивуватиме. Мета може бути різною – схуднення, участь у марафоні тощо. Важливо також правильно обрати програму тренувань.

“Важливий індивідуальний підхід. Не дивитись на сусіда, який займається 2 чи 3 роки. Темп може бути не зовсім вашим. Також потрібно починати з простого. Чергувати ходьбу з бігом, до прикладу. Розпочати з 20 хвилин легкого бігу. При такому бігові не має виникати форсованого дихання. Дихати раджу ротом, щоб було комфортно”,- радить тренер.

Якщо важко змусити себе вранці вийти на пробіжку – візьміть друга. Спортсмен зазначає, що це перевірений спосіб. До того ж, разом веселіше.

“Коли домовляєтесь з кимось – з’являється відповідальність перед другом, тоді точно мусиш вийти на пробіжку”,- пояснює франківець.

Перед бігом обов’язкова розминка. Юрчук каже, тривалість – 3-5 хвилин. Це вправи на верхній плечовий пояс та ноги. Варто добре пропрацювати суглоби, коліна, голеностоп та м’язи гомілки. Це все профілактика травматизму, аби не було скутості рухів, коли тільки виходиш з сидячого положення. А після бігу важливо виконувати вправи на гнучкість задля відновлення м’язів.

Особливу увагу треба звернути на зручність взуття.

“Найважливіше – це взуття. Зараз багато різних марок суто для бігу. Кросівки зверху мають бути покриті дихаючою тканиною, а підошва – пінистої структури. Цього буде достатньо, аби бігати комфортно”,- ділиться франківець.

Результат пошуку зображень за запитом

Тренер рекомендує обирати початківцям малі дистанції – 2 чи 5 кілометрів. На підготовку достатньо місяця. Розпочинати потрібно з легкої двадцятихвилинної пробіжки двічі на тиждень.

“Для початківців, які не мають спортивного минулого, вистачить бігати два рази в тиждень. Якщо взяти розминку – 5 хвилин, біг – 20 і вправи на гнучкість – 10, то цього часу на день буде достатньо, аби подолати малу дистанцію. Можна готуватись самим, а можна приходити до нас на тренування у клуб. Щовівторка та щочетверга о 19:00, зазвичай локація міське озеро, взимку – Манеж фізичного виховання, ми вчимо бігати людей”,- запрошує Юрчук.

Франківець закликає не вагатись, а просто зробити крок вперед здоровому життю. Вдягнути кросівки і бігти. Юрчук зауважує, так ви будете не лише у формі, але й знайдете правильних людей збоку.

Всі знають, що біг корисний. Він психологічно розвантажує та знімає стрес після робочого дня. Крім того, позитивно впливає на організм: серце працює краще, виводяться різні токсини з організму, опорно-руховий апарат стає сильнішим, посилюється циркуляція крові. До того ж, на забігах ви точно знайдете хороших друзів, які матимуть схожі цілі та з охотою підтримають ваші ініціативи“,- наголошує тренер.