реклама

Як працюють регулювальники на дорогах Івано-Франківська

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Вивести на дороги регулювальників — таке доручення патрульній поліції на оперативній нараді 6 грудня дав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. За його словами, жителі міста скаржаться, що потрапляють в аварійні ситуації через вимкнені світлофори. Чи працюють на дорогах регулювальники та чи розуміють водії та пішоходи їхні жести.

Інспектор патрульної поліції Андрій Вара працює у відомстві вже понад рік. Поліцейський каже, що й раніше через перевантаження вулиць автомобілями доводилося “вручну” регулювати рух. Зараз найбільше навантаження на регулювальників лягає в години пік: з 7:00 до 9:00 та з 17:00 до 19:00.

За словами Андрія, приблизно 10% водіїв не розуміють або ігнорують жести регулювальника. У таких випадках допомагають напарники — вони зупиняють порушника, проводять бесіду, виписують штраф. Та найбільше проблем, каже Андрій Вара, виникає з пішоходами, повідомляє Суспільного.

“Дуже багато пішоходів не знають жестів. І для того, щоб їм було зрозуміло, щоб забезпечити їхню безпеку й безпеку водіїв, доводиться робити рух рукою вгору — заборона усім рухатися — і додатковими рухами пропускати пішоходів. Доводиться якось виходити із ситуації, щоб зберегти життя й здоров’я людей”, — пояснює Андрій Вара.

Ірина Котиняк часто пішки повертається з роботи в темну пору доби. Жінка каже: за весь час на регулювальників на перехрестях не натрапляла — переходила дорогу на свій страх і ризик.

“У нас — легше, бо немає в місті, наприклад, трамваїв, але є тролейбуси, автобуси. Однак у такі екстремальні часи регулювальники потрібні на дорогах”, — вважає Ірина Котиняк.

Водії реагують на патрульних, які регулюють рух, по-різному. Галина Руда каже, що для неї це — щось нове.

“Знаю, але я завжди трохи розгублююся. Бо це — нове, порівняно. Світлофор — це зрозуміло, розмітка — зрозуміло. А тут доводиться пригадувати. Якби можна було нагадати якимось чином, то це було б корисно”, — каже водійка Галина Руда.

Водій Ігор Лучко каже, що регулювальники допомагають згадати значення жестів підказками.

Водій Ігор Лучко. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Основне правило — коли він плечем до тебе стоїть, то треба орієнтуватися й їхати. Але регулювальники показують й підказують. Хто не знає, хто не вміє, хто забув — вони допомагають водіям”, — каже Ігор Лучко.

Капітан поліції Христина Мриглід розповідає, що регулювальників вистачає. За її словами, в Івано-Франківську — приблизно 15 перехресть, які потребують регулювання руху в години пік. Шість з них вважаються аварійно-небезпечними.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

“Жести регулювальників — обов’язкові до виконання. Вони є пріоритетними над світлофором та розміткою. Регулювальником може бути будь-який патрульний. Поліцейські пройшли спеціальне навчання. Коли вони патрулюють і бачать неробочий світлофор чи корки, то на прохання людей вони зупиняються, створюють спеціальне завдання і регулюють рух”, — пояснює Христина Мриглід.

За її словами, невиконання жестів регулювальника загрожує адміністративним правопорушенням. З початку 2022 року поліцейські оштрафували приблизно 10 водіїв по 510 грн. Пішоходів здебільшого притягують до відповідальності за відсутність світловідбивних елементів. Таких протоколів склали майже 300.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі про незаконне переправлення через кордон трьох громадян України, яке організувала головна спеціалістка відділу правової та кадрової роботи управління економічної політики департаменту благоустрою Івано-Франківської…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

На Верховинщині відбулася третя консультативна зустріч медичних фахівців та представників влади, присвячена питанням профілактики раку шийки матки та впровадженню комплексної програми вакцинації від вірусу папіломи людини серед населення гірських районів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Калуські фігуристки здобули сім медалей на всеукраїнських змаганнях

Юні фігуристки з Калуша вибороли п’ять золотих, одну срібну та одну бронзову медаль на П’ятому етапі Всеукраїнських змагань, які проходили в Одесі з 18 по 21 лютого.

ПЕРЕГЛЯНУТИ