Профессия стоматолог: плюсы и минусы, описание, чем полезна

 Як убезпечити лікарів і клієнтів цих закладів від COVID-19, радять у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Обласна Держпродспоживслужба розробила рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів при наданні стоматологічної допомоги, щоб уникнути зараження COVID-19, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.

“У кабінеті стоматолога при роботі з швидкообертовими турбінами, бормашинами й ультразвуковими приладами, що застосовуються при лікуванні кожного пацієнта, відбувається утворення аерозолів, що складаються із дрібних крапель олії, слини, вірусів і мікроорганізмів. Аерозолі затримуються в зоні дихання лікаря й пацієнта до 30-ти хвилин і поширюються на відстань до 50 – 80 см (при застосуванні водяного охолодження діаметр аерозольної хмари досягає 2 метрів)”, – йдеться у пояснювальній записці до вимог.

Тому серед переліку маніпуляцій, при яких пацієнт ризикує заразитися COVІD-19, є огляд пацієнта на відстані 30-50 см; стоматологічні процедури з утворенням аерозолю; застосування ультразвуку при профілактичній гігієні зубів; застосування гігієнічної чистки зубів Air-Flow.

Відповідно до можливих ризиків зараження COVID-19, на сьогодні є актуальними певні вимоги до організації роботи закладів стоматологічного профілю. Серед них – перед відкриттям закладу обов’язковим є генеральне прибирання приміщень із завершальною дезінфекцією. Щодня перед початком роботи персонал закладу повинен пройти температурний скринінг. Працівників, які мають ознаки респіраторних інфекцій – підвищену температуру (понад 37,2), кашель, нежить, – обов’язково повинні відсторонити від роботи. Адміністрація закладів обов’язково повинна уточнювати стан здоров’я працівників і людей, які проживають разом з ними, мати інформацію про можливі контакти з хворими на COVID-19 і людьми, що повернулися з іншої країни.

На вході до приміщення стоматкабінету необхідно встановити відповідні засоби обробки рук шкірними спиртовмісними антисептиками (з вмістом етилового спирту з концентрацією активно діючої речовини понад 70% за масою, ізотропилового спирту понад 60%), з дозаторами. Всі пацієнти обов’язково повинні пройти температурний скринінг із застосуванням безконтактного інфрачервоного термометра.

У закладі не повинні перебувати сторонні особи та пацієнти, які очікують послуг. Виняток становить лише хтось із рідних, хто супроводжує малолітню дитину, або особа, що супроводжує людину з інвалідністю.

Також у стоматологічних кабінетах повинні максимально розмежувати медичних працівників та пацієнтів. Наприклад, розташування пацієнтів у закладі організувати таким чином, щоб унеможливити контакт між ними. У стоматологічному кабінеті одночасно може перебувати тільки один пацієнт. Пацієнти перебувають у закладі до початку надання процедури лише у засобах індивідуального захисту (медичних, тканинних масках, респіраторах) з повним закриттям носа і рота.

Знезараження повітря в приміщеннях, дотримання правил особистої гігієни працівників та обов’язкове використання засобів індивідуального захисту органів дихання і зору, наявність місячного запасу засобів індивідуального захисту дезінфікуючих і миючих засобів, – це неповний перелік умов безпечної діяльності стоматологічних закладів області, які рекомендує обласна Держпродспоживслужба.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!