реклама

Як правильно виховувати цуценя: корисні поради

реклама

У будинку тепер живе цуценя: дитяча мрія здійснилася і принесла із собою дорослу відповідальність. Разом із захопленням приходить безліч запитань. Чим годувати собаку? Як допомогти цуценяті швидше звикнути до будинку? І головне — як правильно виховати собаку та прищепити їй гарну поведінку?

Спробуємо розібратися, як зробити хорошого хлопчика з непосидючого цуценя будь-якої породи та характеру.

Заохочувати та домовлятися

Метод дресирування на позитивному підкріпленні – ідеальний вибір для виховання вихованців, які віддано нас люблять і заслуговують на те ж у відповідь. Замість залякування та крику тут використовується похвала та підкріплення правильної поведінки. Головне –  щоб у цуценя була мотивація, а надихнути його можуть радість господаря та смачні ласощі.

Використовувати м’який підхід замість покарань

Якщо впоратися за допомогою тільки позитивного підкріплення не виходить і собака стає джерелом руйнувань у квартирі, можна спробувати інші методи. Про те, як відучити цуценя кусатися і гарчати читайте за посиланням https://pet-world.com.ua/ru/kak-otuchit-shhenka-kusatsya-i-rychat/.

Цуценя може погризти дорогі туфлі, подряпати шпалери та меблі та згризти все, що лежить не на своєму місці. Проте кінологи стверджують, що покарання нічого не навчить тварину. Найчастіше щеня не розуміє, яким чином пов’язані відірвані шпалери та гнів людини, агресія з боку господаря лише підриває довіру вихованця. Зате собаки добре вловлюють тон голосу, тому досить суворо заборонити улюбленцеві певний тип поведінки. Головне — робити це одразу після провини, щоб щеня усвідомлювало, які саме дії неприйнятні в будинку чи на вулиці.

Такий спосіб виховання називається “негативне підкріплення”. Наприклад, на вулиці можна голосно окликнути собаку і трохи потягнути за повідець. Один із ключових секретів цього методу – припиняти негативне підкріплення в той же момент, коли собака перестав робити небажані дії.

Не варто також забувати, що іноді достатньо сховати взуття в шафу та купити собаці більше іграшок, які можна гризти, щоб уникнути руйнувань у будинку. Буває, що собака псує речі просто тому, що дуже сумує за господарем. Або в неї залишається дуже багато енергії через відсутність активних прогулянок та ігор. Прогулянки на свіжому повітрі корисні для всіх.

Дресирувати та навчати командам

Насамперед необхідно навчити щеняти відгукуватися на прізвисько — саме з цього починається дресирування. Після того, як ваш улюбленець почне реагувати на своє ім’я, можна переходити до наступних: «До мене» та «Сидіти». Навчання за допомогою гри та годування являється надзвичайно ефективним: воно допомагає не лише привчити собаку до слухняності, а й налагодити контакт із цуценям, що також дуже важливо для подальшого виховання.

Звичайно, спочатку собака хоче просто грати і не завжди реагує на слова господаря. Треба зберігати терпіння і не вимагати миттєвого результату, адже дресирування – це тривалий та трудомісткий процес. Якщо собака нарешті виконує команду, потрібно обов’язково похвалити її та дати ласощі.

Уважно спостерігати за цуценям

Щоб зрозуміти, в якому напрямку рухатися у вихованні собаки, варто придивитися до мови тіла вихованця. Іноді здається, що собака намагається щось сказати, але не може. У цих ситуаціях поведінка може говорити про нього. Майже кожен власник собаки знає, що радісне виляння хвостом є ознакою дружелюбності собаки, а притиснуті вуха сигналізують про страх. Однак мова тіла собак набагато ширша і цікавіша.

Більш ретельне вивчення невербальної мови, за допомогою якого вихованці виявляють свої емоції, дозволить краще налагодити контакт із цуценям та більш ефективно спрямовувати його поведінку. Книги, спеціальні інтернет-ресурси або консультації у спеціаліста навчать розпізнавати сигнали, які подає собака. Адже навіть горезвісне виляння хвостом може повідомити нам набагато більше інформації залежно від його швидкості та напряму. Пози, положення голови, погляд – все це допоможе краще зрозуміти цуценя і стати для нього по-справжньому добрим наставником.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Івано-Франківську обговорювали проблеми реабілітації неповнолітніх злочинців

В Івано-Франківську обговорювали проблеми реабілітації неповнолітніх злочинців (відео)

В Івано-Франківську на круглому столі представники правоохоронних органів, юристи, освітяни та психологи підвели перші підсумки впровадження системи медіації для підлітків, які вчинили злочини, — підхід, що дозволяє примирити сторони і…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Військовим передали новий мобільний банно-пральний комплекс, виготовлений в Івано-Франківську

Військовим передали новий мобільний банно-пральний комплекс, виготовлений в Івано-Франківську (фото)

Івано-Франківський локомотиворемонтний завод виготовив та передав 711 бригаді розмінування спеціально обладнаний мобільний банно-пральний комплекс, що забезпечить військовослужбовцям належні гігієнічні умови на передовій.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Як голосували нардепи від Івано-Франківщини за постанову Верховної Ради про проведення виборів після завершення війни

Парламент України 268 голосами ухвалив постанову про підтримку демократії в умовах російської агресії, в якій зазначено, що президентські вибори відбудуться після встановлення миру, а наразі мандат чинного президента залишається легітимним.

ПЕРЕГЛЯНУТИ