Картинки по запросу ветерани упа франківськ

6 грудня, в День Збройних Сил України, парламент ухвалив внесення змін до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. У новому законі посилили соціальний захист учасників боротьби за незалежність України у XX столітті та надали статус ветеранів для осіб, які брали участь в боротьбі за незалежність України, в тому числі в складі Української повстанської армії та Організації українських націоналістів (ОУН), пишуть Версії.

За даними Всеукраїнського братства ОУН-УПА імені генерал-хорунжого Романа Шухевича станом на 2018 рік чисельність таких учасників боротьби за незалежність України у ХХ столітті із числа збройних підрозділів ОУН і УПА становить 1201 особа, зокрема і 191 ветеран Братства ОУН-УПА Карпатського краю.

Картинки по запросу Братства ОУН-УПА Карпатського краю

“Далеко не всі вказані борці за незалежність України на даний момент вже у незалежній Україні мають статус учасників бойових дій, на відміну від військовослужбовців Радянської Армії, Комітету державної безпеки, осіб рядового, начальницького складу і військовослужбовців Міністерства внутрішніх справ колишнього Союзу РСР тощо”, – йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Відтак, після набрання Законом чинності, зазначені в документі категорії громадян матимуть однакові державні соціальні гарантії, як і учасники бойових дій.

Порядок надання статусу учасника бойових дій вказаним особам встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідні зміни внесено до статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», пункт 16 якого викладено у новій редакції.

З 7 прикарпатських нардепів четверо підтримали законопроект, щодо надання статусу ветеранів воїнам УПА та ОУН.

Прикарпатські депутати проголосували так:

Юрій Дерев’янко (Позафракційний) – Відсутній;

Анатолій Дирів (Фракція Політичної партії “НАРОДНИЙ ФРОНТ”) – За;

Михайло Довбенко (Фракція ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА”) – Відсутній;

Юрій Соловей (Фракція ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА”) – Не голосував;

Юрій Тимошенко (Фракція Політичної партії “НАРОДНИЙ ФРОНТ”) – За;

Віктор Шевченко (Позафракційний) – За;

Олександр Шевченко (Позафракційний) – За.

Юрій Соловей перебуває у відрядженні в США, де з американськими конгресменами обгорює посилення санкцій проти Росії, зокрема на експорт нафти і газу, відключення від системи SWIFT та зупинення будівництва Nord Stream.

Михайло Довбенкo очолює делегацію України у Міжпарламентській конференції з питань Світової організації торгівлі у Женеві.

Світлина від Наталії Романенко.

Юрій Дерев’янко зареєструвався на цьому пленарному засіданні і був присутній у стінах Верховної Ради, оскільки пізніше він підтримав парламентську ініціативу про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією. Проте участі в голосуванні законопроекту № 8519 не взяв. Наразі, Версії з’ясовують причини відсутності на голосуванні.

Прийняття цього закону має важливе значення для Франківщини, оскільки дозволяє нівелювати соціально-історичну несправедливість для майже двох сотень воїнів УПА та ОУН, які мешкають на Прикарпатті.