Їхні господарі не лише повністю забезпечують свої будинки електрикою, а ще й примудряються на цьому заробити. Плюси та мінуси такого еко-бізнесу – розкажуть мої колеги. Про це пишуть Версії з посиланням на Подробності.
Ось у цьому котеджі неподалік Івано-Франківська разом із сім’єю мешкає В’ячеслав. Донедавна утримання такого господарства його родині обходилось у кругленьку суму. Лише електрики щомісяця витрачали понад 500 кіловат. Та два роки тому чоловік встановив удома десятикіловатну сонячну електростанцію. І тепер, замість витрат, підраховує прибутки.
“Влітку нам вистачає, приблизно десять кіловат в день йде для наших домашніх потреб. А я вже говорив, що є дні коли можна згенерувати 80 кіловат, то 70 кіловат у нас йде на продаж в мережу. І так приблизно до жовтня місяця. Річний прибуток приблизно тисячу євро”, – розповідає власник домашньої сонячної електростанції В’ячеслав Загурський.
Такого ефекту вдалося досягти завдяки спеціальному механізму, який В’ячеслав придумав сам. Сорок дві сонячні панелі, якими повністю вкритий паркан, здатні обертатися і максимально вловлювати сонячні промені.
“Вранці на схід сонця панель стоїть в цьому положенні, коли сонечко в зеніті, є зміст панель поставити в цьому положенні і коли сонце йде на захід – в цьому положенні. Тобто три рази. Можна не робити цього ну тоді не буде максимальної генерації”.
Скільки саме енергії генерується за день, можна дізнатися за допомогою спеціального додатка в телефоні. Окрім власної електрики, майже цілий рік родина Загурських безоплатно користується ще й гарячою водою та теплом. Встановлення всього обладнання обійшлося В’ячеславу в 15 тисяч доларів.
А ось калушанин Іван Вінтонів на свою сонячну електростанцію, яку запустив півроку тому, витратив значно меншу суму. Купував чоловік тільки найнеобхідніше, решту – доробляв власноруч.
“Я ним задоволений дуже. Тому що ціле літо ми фактично користуємося гарячою водою купаємося для прання, миємо посуду, так що енергію ми не тратимо на нагрів води”, – розповідає власник домашньої сонячної електростанції Іван Вінтонів.
На сьогодні Іван майже відмовився від газу і живе та заробляє на сонячній енергії. І таких, як він, на Прикарпатті вже близько 60 осіб. На думку енергетиків, така активність пов’язана з тим, що підключити сонячні станції до електромереж стає дедалі простіше та дешевше.
“На сьогоднішній день спостерігається збільшення кількості цих підключень. Мабуть, це пов’язано із зменшенням собівартості цих підключень. Разом з тим на сьогоднішній день це задоволення залишається недешевим і не всі побутові споживачі можуть собі це дозволити”, – каже заступник директора з технічного забезпечення продажу електроенергії Віктор Гораль.
Хоч самі власники сонячних електростанцій зізнаються, що дбали більше про прибуток, ніж про економію. Енергетики купують у них зайве світло за так званими “зеленими” тарифами. Найвищими вони були 2015 року – 32 євроценти за кожен кіловат. І для тих, хто тоді встиг підключитися, ця ціна зберігатиметься і надалі. Тим часом.,як цьогорічні розцінки вже майже вдвічі менші.