реклама

Як прикарпатці заробляють на “зеленій” енергетиці (відео)

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Їхні господарі не лише повністю забезпечують свої будинки електрикою, а ще й примудряються на цьому заробити. Плюси та мінуси такого еко-бізнесу – розкажуть мої колеги.  Про це пишуть Версії з посиланням на Подробності.

Ось у цьому котеджі неподалік Івано-Франківська разом із сім’єю мешкає В’ячеслав. Донедавна утримання такого господарства його родині обходилось у кругленьку суму. Лише електрики щомісяця витрачали понад 500 кіловат. Та два роки тому чоловік встановив удома десятикіловатну сонячну електростанцію. І тепер, замість витрат, підраховує прибутки.

“Влітку нам вистачає, приблизно десять кіловат в день йде для наших домашніх потреб. А я вже говорив, що є дні коли можна згенерувати 80 кіловат, то 70 кіловат у нас йде на продаж в мережу. І так приблизно до жовтня місяця. Річний прибуток приблизно тисячу євро”, – розповідає власник домашньої сонячної електростанції В’ячеслав Загурський.

Такого ефекту вдалося досягти завдяки спеціальному механізму, який В’ячеслав придумав сам. Сорок дві сонячні панелі, якими повністю вкритий паркан, здатні обертатися і максимально вловлювати сонячні промені.

“Вранці на схід сонця панель стоїть в цьому положенні, коли сонечко в зеніті, є зміст панель поставити в цьому положенні і коли сонце йде на захід – в цьому положенні. Тобто три рази. Можна не робити цього ну тоді не буде максимальної генерації”.

Скільки саме енергії генерується за день, можна дізнатися за допомогою спеціального додатка в телефоні. Окрім власної електрики, майже цілий рік родина Загурських безоплатно користується ще й гарячою водою та теплом. Встановлення всього обладнання обійшлося В’ячеславу в 15 тисяч доларів.

А ось калушанин Іван Вінтонів на свою сонячну електростанцію, яку запустив півроку тому, витратив значно меншу суму. Купував чоловік тільки найнеобхідніше, решту – доробляв власноруч.

“Я ним задоволений дуже. Тому що ціле літо ми фактично користуємося гарячою водою купаємося для прання, миємо посуду, так що енергію ми не тратимо на нагрів води”, – розповідає власник домашньої сонячної електростанції Іван Вінтонів.

На сьогодні Іван майже відмовився від газу і живе та заробляє на сонячній енергії. І таких, як він, на Прикарпатті вже близько 60 осіб. На думку енергетиків, така активність пов’язана з тим, що підключити сонячні станції до електромереж стає дедалі простіше та дешевше.

“На сьогоднішній день спостерігається збільшення кількості цих підключень. Мабуть, це пов’язано із зменшенням собівартості цих підключень. Разом з тим на сьогоднішній день це задоволення залишається недешевим і не всі побутові споживачі можуть собі це дозволити”, – каже заступник директора з технічного забезпечення продажу електроенергії Віктор Гораль.

Хоч самі власники сонячних електростанцій зізнаються, що дбали більше про прибуток, ніж про економію. Енергетики купують у них зайве світло за так званими “зеленими” тарифами. Найвищими вони були 2015 року – 32 євроценти за кожен кіловат. І для тих, хто тоді встиг підключитися, ця ціна зберігатиметься і надалі. Тим часом.,як цьогорічні розцінки вже майже вдвічі менші.

 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Куди піти з дитиною в Івано-Франківську?

Зустрічайте розважальну програму у дитячому розважальному ЧУБІ БУМ на тиждень 24.02 – 02.03 

ПЕРЕГЛЯНУТИ

У Долинській громаді через пожежу сухостою постраждав чоловік (відео)

У селі Княжолука Долинської громади Калуського району масштабне загоряння сухої трави призвело до травмування місцевого мешканця, який намагався самостійно приборкати вогонь до прибуття рятувальників.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

3100 дронів, 80 000 хотпаків, 90 авто, – «Українська команда» відзвітувала про допомогу захисникам за три роки

З початку повномасштабного вторгнення «Українська команда» передала 1720 тонн допомоги загальною вартістю майже півмільярда гривень. Зокрема, захисники отримали понад 3100 дронів та 90 автівок.

ПЕРЕГЛЯНУТИ