Пов’язане зображення

фото ілюстративне

Як повідомляла газета «Кур’єр Станиславівський» у червні 1908 року, упродовж літніх місяців і аж до половини вересня з тутешнього залізничного вокзалу відправлялися так звані «купельові» поїзди. Скориставшись цим транспортом, мешканці та гості міста щодня могли дістатися до пляжів на Бистриці Надвірнянській біля приміського села Хриплина.

Перший рейс курсував з 15 червня до 15 вересня, відправляючись о 16. 21 зі Станиславова і повертаючись з Хриплина о 18.18. Другий обслуговував пасажирів тільки два місяці і припиняв курсувати з 15 серпня. Його час відправлення зі Станиславова – о 18.20, з Хриплина – о 19.20. Судячи із графіку руху цих поїздів, станиславівці у той час не розлежувалися на пляжах: виїхавши о 16.21 з міста, уже через три години (о 19.20) потрібно було виїжджати додому, пишуть Версії з посиланням на   Правду іф.

 

Але й такого короткого часу вистачало для трагедій на воді, які були  в той час доволі частими.  У той час Бистриця Надвірнянська (її ще називали Чорною або Срібною) в найпопулярнішому місці для купання мала глибину до 4-5 метрів. Саме в такому місці почав тонути станиславівський студент на прізвище Франта. Лише завдяки мужності  місцевого жандарма, який не роздумуючи кинувся у воду і витягнув хлопця з-під води, вдалося уникнути біди.

Сьогодні знайти такі пляжі з глибокою водою на Бистриці не вдасться. А колишні функції «купельових» поїздів тепер виконують міські тролейбуси, які везуть дачників не на відпочинок, а на приміські городи.