За останні кілька років операційна система Android остаточно позбулася репутації “гидкого каченяти”, отримавши десятки дійсно якісних змін, які виводять персоналізацію смартфонів на новий рівень. Сьогодні користувачі можуть налаштувати практично кожен аспект роботи системи, підвищивши її продуктивність.
Оптимізація навантаження
Спочатку варто зафіксувати той факт, що на продуктивність смартфона і його багатозадачність безпосередньо впливає навантаження на процесор. Особливо актуальним це є для ігрових смартфонів, які традиційно мають на борту потужніші процесори, що дозволяють грати як у прості азартні ігри в популярних онлайн казино з бонусами у вигляді 300 грн за реєстрацію без депозиту, так і більш вимогливі мобільні ігри.
Останні моделі флагманські Android відрізняються потужними чіпами (той самий Snapdragon), а сама операційна система постійно отримує оновлення, що сприяють оптимальному розподілу навантажень, але деякі прийоми доступні і самим користувачам.
Наприклад, режим розробника відкриває доступ одразу до кількох корисних опцій, які дозволяють позитивно вплинути на швидкість роботи смартфона:
- Зниження анімації;
- Обмеження фонових процесів;
- Примусовий рендеринг (використання GPU).
Попри доступність і легкість активації окремих процесів, цей режим все ж таки розрахований для програмістів і розробників, тому зайва активність у ньому можуть також і нашкодити роботі системи.
Базові функції
Операційна система Android також пропонує низку простих налаштувань, які давно стали незамінними для досвідчених користувачів. До них відноситься оптимізація пам’яті та батареї, що дозволяють включати обмеження для окремих процесів, або режим економії передачі даних, що знижують непотрібну/фонову активність.
Досить часто причиною повільної роботи смартфона виявляються і персональні налаштування користувачів, а саме перевантажений робочий стіл, використання різних віджетів, живих шпалер або анімацій. Особливо така проблема є актуальною для застарілих моделей, які страждають на брак оперативної пам’яті.
Ну і, мабуть, ключовим аспектом нормальної роботи системи є підтримання її актуальної версії. Відмова від оновлень ОС рідко коли користується, оскільки нові версії часто включають оптимізації продуктивності. Крім візуальних змін, розробники приділяють окрему увагу виправленню помилок, тому іноді своєчасне оновлення може вирішити навіть глобальні проблеми, пов’язані з нагріванням смартфона, критичними помилками або швидкою втратою дорогоцінних відсотків заряду акумулятора.