Результат пошуку зображень за запитом "8 березня"

Давно відомо, що цей день все-таки не є міжнародним святом. Але таку кількість квітів в руках чоловіків можна побачити, мабуть, тільки раз на рік. Хтось святкує 8 березня та вважає цей день чудовим приводом, аби вкотре потішити своїх жінок подарунками чи теплими словами. А хтось вважає це свято «радянщиною». То як відзначають це свято відомі франківці?

Руслан Марцінків, міський голова Івано-Франківська

Насправді мене щиро дивує, чому на 27 році незалежності України, ми досі обговорюємо питання про святкування 8 березня. Насправді, не хочу вдаватися в історію походження цієї дати, чи тим паче, переконувати в абсурдності цього свята. Особисто ані я, ані моя сім’я не має причин для відзначення в календарі 8 березня. “День весни?”, – весна починається 1 березня (хоча цьогоріч в це важко повірити)). “День жінки?”, – а хіба в інші дні жінки перестають ними бути? Насправді для нас характерне інше свято – День Матері. От його ми разом із сім’єю відзначаємо. Бо найвища нагорода для жінки, берегині роду – це материнство. Тому моя позиція очевидна.

Юрій Соловей, народний депутат України

Я вважаю, якщо ми можемо подарувати жінці ще один день, коли вона буде відчувати себе щасливою, то це дуже добре. Я завжди намагаюся знайти більше можливостей, щоб привітати свою дружину, донечок і своїх близьких, щоб подарувати їм більше щастя. На мою думку, ми занадто тоталізуємо і демагуємо з приводу таких речей. Ніхто ж не заважає людині святкувати те чи інше свято. Кожний може використати цей вихідний день для близьких. Суспільство повинне бути толерантним до кожного. Є люди, які мають бажання святкувати, і ті, які не мають, але всі повинні поважати одне одного. Тоді ми побудуємо нормальне збалансоване суспільство.

Результат пошуку зображень за запитом "михайло смушак"

Михайло Смушак, директор департаменту житлової, комунальної політики і благоустрою Івано-Франківської міської ради

Є свята релігійні, є свята державні, а є так звані особливі дні. Для мене 8 березня – один із таких особливих днів, яке має гарну традицію – вітати жінок у нашому житті. Чи це повинно бути загальнодержавне свято? На мій погляд – ні! День святого Валентина – теж гарне свято, але ж не загальнодержавний вихідний. І нам пора перетворити це свято просто на гарний привід вітати жінок, дарувати їм квіти, дякувати їм, що вони є в нашому житті. Але не робити вихідний і не святкувати офіційно поруч з Північною Кореєю, Росією, Лаосом і ще кількома малорозвиненими посткомуністичними країнами.

garasymko

Іван Гарасимко, депутат Івано-Франківської міської ради

Переважно це свято святкують на теренах колишнього Радянського Союзу і в країнах з притаманним авторитарним методом керування. В Україні, у зв’язку з декомунізацією радянських свят, говорили про скасування вихідного в цей день. Проте на державному рівні поки так і не відмінили. В Україні альтернативою цього свята є друга неділя травня – День Матері. Тому всі вітання якраз будуть линути саме в цей день.

Пов’язане зображення

Віталій Мерінов, депутат Івано-Франківської міської ради

8 березня, не зважаючи на політичну складову започаткування даного свята, вважаю, справді, жіночим святом! Його заснування, внесення змін, прийняття різними країнами, осудження – довгий процес, який залишив помітний слід в історії. Перш за все, це Міжнародний день боротьби за права жінок та міжнародний мир, згідно рішення Організації Об’єднаних націй. Тому не можу його осуджувати, а раджу прекрасній половині світу цього дарувати тепло та любов, квіти, подарунки (кожен знає, що його близькій людині до душі), що і сам роблю. А взагалі хотів би, щоб дівчата, жінки кожного дня були щасливими від винахідливості та неповторності своїх чоловіків!!!!

P.S. Окрім того з громадською організацією “Спільними Зусиллями” будемо вітати перехожих квітами.

Результат пошуку зображень за запитом "Мстислав Тарас"

Мстислав Тарас, депутат Івано-Франківської міської ради

Для мене особисто 8 березня – це заполітизоване свято переважно країн «радянського блоку». Хоча й описується багато версій цього дня: боротьба проти поганих умов праці, низької зарплатні чи, до прикладу, демонстрація повій. Це все, як на мене, минуле, комуністичний пережиток, який тягне за собою неприємний шлейф обговорень, різних думок та розділяє нас усіх. На мій погляд, українки – прекрасні, харизматичні та найвродливіші жінки в усьому світі. І нам варто започаткувати з приходом весни українське свято – день краси та любові.

Ігор Дебенко, депутат Івано-Франківської обласної ради, генеральний директор ОТБ «Галичина»

8 березня з дружиною не святкуємо, віддаючи перевагу більш традиційному святу Дню матері. Відтак, не вважаю цей день якимось особливим. Оскільки держава, з одного боку, декларує декомунізацію, з іншого – продовжує вважати цей день вихідним. Використовуємо можливість провести час у сімейному колі з дружиною і дитиною, весело проводячи час.

Святослав Никорович, депутат Івано-Франківської обласної ради

Не буду оригінальний, але в жінки свято має бути кожен день. Вона повинна відчувати себе захищеною, любимою і безтурботною. Якщо шукати в календарі жіночі свята – то це 1 березня, коли настає весна і все починає цвісти, та День матері, адже – це і є головне завдання жінки. 8 березня використаю, як можливість відпочити та гарно провести час з коханою половинкою.

Результат пошуку зображень за запитом "Микола Гавриляк"

Микола Гавриляк, засновник спільноти «Типовий Франківськ»

Не вважаю цей день святковим. Пам‘ятаю, що ще в студентські роки ми просували серед студентів ідею вітати дівчат та матерів в День матері. Переконаний, що треба пам‘ятати, що жінки є жінками завжди, а не тільки один чи два рази в рік, а тому коли є можливість зробити приємність – треба робити, а не чекати на ту чи іншу дату.

Тарас Виноградник, депутат Івано-Франківської обласної ради

Я думаю, що свято весни не можна заборонити. Для мене асоціація цього свята – це пробудження весни, чогось нового, відродження живого. Це свято є міжнародне, а не комуністичне. В цей день вітаю всіх.