реклама

Як у Коломиї працює Єдиний центр надання соціальних та реабілітаційних послуг (фото)

реклама

Єдиний центр надання соціальних та реабілітаційних послуг у Коломиї на Івано-Франківщині демонструє інноваційний підхід до інклюзії. Завдяки міжнародній підтримці та власним ініціативам, заклад розширює спектр послуг для дітей та молоді з інвалідністю, включаючи послуги раннього втручання та покращення доступності.

Розширення послуг та інфраструктури

Заклад створили як реабілітаційну установу у 2011 році. У 2017 відбулася реорганізація соціальної сфери: територіальний центр, центр соціальних служб та реабілітаційний центр об’єднали в один заклад — Єдиний центр надання соціальних та реабілітаційних послуг.

Ірина Трачук розповідає: у відділенні денного догляду перебувають 32 людини, 59 дітей з інвалідністю та дітей з групи ризику — у відділенні комплексної реабілітації.

Під час війни ми масштабувалися — приймаємо дітей зі всієї України. З молоді у нас — троє переселенців. Ще п’ятеро внутрішньопереміщених дітей отримують послугу раннього втручання”, — каже Ірина Трачук.

Впровадження послуги раннього втручання

Центр також розширив свої послуги, включивши програму раннього втручання для дітей від народження до 4 років. Ірина Трачук пояснює:

“Це — 15 сімей. Якщо говорити про раннє втручання, це — сімейно центрована послуга, яка дає можливість не тільки дитині розвиватися, але і всім членам сім’ї пристосуватися. Наші фахівці працюють як в центрі, так і в дома з родичами”.

Співпраця з міжнародними організаціями

Директорка Єдиного центру надання соціальних та реабілітаційних послуг каже: заклад фінансується з бюджету Коломиї. Усі послуги у ньому — безкоштовні.

Підіймальна платформа для маломобільних груп населення

Ірина Ткачук розповідає: також центр співпрацює та реалізовує проєкти з міжнародними організаціями. Зокрема, у червні у межах співпраці з благодійною організацією СОС “Дитячі Містечка” встановили підіймальну платформу для маломобільних груп населення.

“Тепер діти можуть дістатися до будь-якого класу, реабілітаційного залу. Це полегшує їхнє перебування тут та роботу для наших фахівців. Вони не мусять носити дітей на руках. Вартість проєкту — півтора мільйона гривень”, — каже Ірина Ткачук.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора

В Одесі затримали 18-річного агента ФСБ, який підірвав авто військового прокурора (фото)

Служба безпеки України спільно з Нацполіцією затримали виконавця теракту в Одесі, який за завданням російських спецслужб підірвав автомобіль військового прокурора.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Українські спецслужби атакували нафтостанцію у Краснодарському краї РФ

Служба безпеки України спільно з силами оборони провела атаку на нафтову інфраструктуру у Росії, вразивши нафтоперекачувальну станцію “Нововеличківська”.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській лікарні вперше провели забір органів для трансплантації

У Калуській центральній районній лікарні вперше здійснили операцію з забору органів від посмертного донора для подальшої трансплантації, що дозволить врятувати життя молодій людині зі Львівської області.

ПЕРЕГЛЯНУТИ