Релокований швейний цех «Джавеліна» шиє рюкзаки, баули, сумки, аптечки, костюми і куртки для військових.
Третій рік в Надвірнянській громаді працює релокований швейний цех «Джавеліна», що виконує пошиття спеціалізованого одягу та аксесуарів для військових на замовлення Міністерства Оборони України. Версії побували на підприємстві у рамках престуру у Надвірнянську громаду, організованого Івано-Франківським регіональним відділенням Асоціації міст України.
«Джавеліна» переїхала на Прикарпаття з Києва на початку повномасштабного вторгнення.
«Ми – одна з філій «ТОП-ТЕКС». Можна сказати, що шиємо весь асортимент на замовлення Міноборони: рюкзаки, аптечки, костюми КВВД – штани і куртка від снігу, від вітру, від дощу. Для Нацгвардії шиємо амуніцію. І так щодня ми працюємо, стараємося для наших воїнів», – розповіла керівниця швейного цеху «Джевеліна» Катерина Глазовська.
Особлива гордість «Джавеліни» – наплічники для військових, пошиті за стандартами НАТО. Саме вони користуються найбільшим попитом, бо якісні та зручні.
«Об‘єм рюкзака, функціонал, всі лямки повністю відповідають стандартам НАТО. Хлопці кажуть, що воно все дуже зручне. Він не є великий, але туди можна помістити все необхідне. І з ним можна бігти. Є зручне відділення для каремата, є відділ для фляги з водою і завдяки функціоналу, воду можна пити через трубочку прямо на ходу. Є система молів, місце для ідентифікатора. Спинка наплічника – з ізолоном, щоб нічого не натирало. Хлопці задоволені. Рюкзак – це дуже важлива річ для військового, а коли він практичний – то це ще додатковий бонус», – пояснює Катерина Глазовська.
Вдень на «Джавеліні» можуть пошити до 50 таких наплічників. Раніше шили ще й плитоноски, але зараз вже зосереджені більше на іншій амуніції.
«Крім рюкзаків ми шиємо баули, сумки для Нацгвардії, костюми КВВД, костюми «Комбат», аптечки», – розповідають на підприємстві.
На сьогоднішній день колектив налічує майже 30 висококваліфікованих працівників – швачки, електрик, механік, працівники на спецобладнанні. Спочатку в «Джавеліні» працювало чимало переселенців, але зараз майже всі працівники – місцеві.
«Зараз вже немає ВПО. А спочатку було дуже багато переселенців і довгий час у нас працювали. Остання швея з Харкова поїхала від нас перед новим роком. А так у нас були працівники і з Херсона, і з Харкова, і з Запоріжжя. Зарплата у нас непогана, але різниться залежно від того, на якому обладнанні ти працюєш. Але дають нам премії. В наш час – гріх жалітися», – додає керівниця.
Зараз у цеху працюють дев‘ять швачок – всі з Надвірнянської громади.
«Я – місцева. Побачила оголошення в інтернеті, зателефонувала, прийшла попробувала – й от працюю тут вже другий рік тут. Це робота за моєю спеціальністю, але спочатку було трохи складно в такому темпі працювати. Зараз втягнулася в роботу і легко пішло. Працюю кожен день з 8 до 17», – розповідає швея Анастасія Ломпас.
На «Джавеліну» Настя прийшла, щоб таким чином долучитись до допомоги захисникам.
«У такий непростий час всім важливо вкладати свою частину роботи в допомогу і майбутню перемогу. Це допомога для військових, тому ми дуже стараємось, шиємо. Вдома не хотілося сидіти в такий момент – а так знайшлась така робота в колективі. Я спробувала – мені сподобалось. Бо треба щось від себе вносити у перемогу», – додає Анастасія Ломпас.
Зараз в «Джавеліни» налагоджена співпраця з Надвірнянською міською радою, відбуваються постійні закупівлі спеціалізованого одягу та взуття для військовослужбовців.