Тут виступили кілька яскравих гуртів. Першими були хлопці з молодого львівського гурт Lirwak. До складу колективу входять музиканти Гордій Старух, Олесь Коваль та актор Львівського театру імені Леся Курбаса Андрій Петрук. Що цікаво – кожен з учасників гурту володіє навичками гри не на одному музичному інструменті. Головна фішка хлопців – поєднання електронної музики зі звуками народних інструментів, пишуть Версії з посиланням на Галку.

Lirwak сміливо поєднує брейкбіт (жанр електронної музики) з гуцульськими мелодіями.

Попри дощ десятки франківців зібралися в палаці Потоцьких, щоб почути таку незвичну для буденного дня музику. Найбільше всіх вразила пісня, яка, до слова, є першим синглом гурту “Шуба Шума”.

В основу цього треку покладено сучасний біт у супроводі стародавньої української обрядової пісні, в якій йдеться про лісового бога Шума.

Після кожної пісні слухачі дякували музикантам щедрою порцією оплесків. В перервах між піснями музиканти влучно жартували, що викликало ще більше позитивних вражень. Хлопці зізналися, що за два дні їхньому колективу виповнюється рік. Франківці привітали колектив із цим важливим для гурту “Lirwak” святом оплесками.

Львівський гурт Lirwak дарує франківцям концерт незвичної музики

Опубліковано Galka.if.ua 17 червня 2018 р.

Згодом виступив дует ZAPASKA. Гурт в 2009 році створили музиканти Павло Нечитайло та Яна Шпачинська. Напрям музики – альтернативна поп-музика та інді-поп. Основною ж фішкою музикантів, що відрізняє їх з-поміж усіх інших – це виконання. Справа в тім, що гурт використовує унікальний режим при виконанні пісень – Lіve-looping. Простіше кажучи, музиканти, перебуваючи вдвох на сцені, утворюють щільне музичне полотно зі звуків традиційних музичних інструментів, вокалізмів, драм-машин тощо. Таким чином гурт “ZAPASKA” створює насичені музичні твори. Вони водночас і прості, і експериментальні.

Франківці були в захваті від гостей фестивалю. Доказом цього слугували гучні щедрі оплески після кожного треку, інформує “Галка”. Що цікаво, в Івано-Франківську йде дощ. Така, на перший погляд не літня, депресивна погода дуже пасує під треки від талановитого дуету з Хмельниччини. А імпровізований танц-пол з піску, в купі з людьми з парасольками та дощовиками, виглядав надзвичайно ефектно.

Все разом створило незабутню атмосферу експериментальної музики.

ZAPASKAЕКСПЕРИМЕНТИ З ФОЛЬКТРОНІКОЮ І ДРІМ-ПОПОМPORTO FRANKO

Опубліковано Galka.if.ua 17 червня 2018 р.

Далі на сцені з’явився відомий український гурт “Вагоновожатые”. Гурт складається з трьох виконавців – Антона Слєпакова, Валентина Панюти та Станіслава Іващенко. Своїми треками тріо запалює з 2013 року. Основний жанр у якому працюють – електронік-рок. Прихильники сучасної української електронної музики заполонили територію палацу Потоцьких.

Люди просто відривалися, не звертаючи увагу на несприятливу для цього погоду. Усі активно танцювали та підспівували яскравим виконавцям.

“Добрий вечір, Івано-Франківськ! Нарешті ми тут, на Порто Франко”, – привіталися з публікою “Вагоновожатые”.

Колектив виділяється з-поміж інших українських гуртів унікальними треками, цікавими текстами та видовищним поводженням на сцені. Публіка буквально з перших нот виступу відчула ритм. Сотні присутніх франківців стали, у буквальному сенсі, одним цілим.

ВАГОНОВОЖАТЫЕPORTO FRANKO

Опубліковано Galka.if.ua 17 червня 2018 р.

Ну а завершили фестиваль яскравим виступом господарі – іванофранківці FAMILIA PERKALABA.