З борщівником Сосновського в Івано-Франківській громаді борються комунальні установи — наприклад, міська аварійно-рятувальна служба.
Також долучаються Держслужба з надзвичайних ситуацій та інші структури. Але проблема тільки збільшується, пишуть Версії з посиланням на Суспільне.
Про це в етері радіо “Західний полюс” повідомив директор департаменту земельних ресурсів та сільського господарства Івано-Франківської міськради Микола Вітенко.
З його слів, раніше держкомзем здійснював нагляд стосовно ефективності використання земельних ділянок. І якщо земельна ділянка була “запущена, захаращена”, то держнагляд давав приписи й штрафи.
“Ці функції планували передати органам місцевого самоврядування. У нашому випадку — це мав бути самоврядний контроль. Але, на жаль, досі, хоча пройшов понад рік, ці функції на рівні законодавства не передані. Тому механізму притягнення власника земельної ділянки до відповідальності юридично особисто я поки що не бачу”, — каже Вітенко.
Він вважає, що для комплексного розв’язання цього питання повинні бути, по-перше, “зрозумілі” штрафи та санкції до власників земельних ділянок, на яких росте борщівник, адже саме вони перш за все відповідають за те, як використовують цю територію. По-друге, каже Микола Вітенко, треба застосувати ефективніші методи боротьби з борщівником, бо від того, що його косять тричі на рік, популяція не зменшується.
“Я впевнений, що існують “просунуті” методи — ті ж гербіциди, інші методи, які дадуть можливість більш ефективно боротися з цією культурою”, — говорить Вітенко.
Він порівняв проблему засилля борщівника з іспанськими слимаками: “З року в рік ця проблема тільки збільшується. Через 3-4 роки ми будемо говорити, що це є проблема”.
Допоможіть добровільним внеском українським журналістам
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!