реклама

Як в Івано-Франківську працює перша в Україні крамниця-трав’ярня (фото)

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Понад 40 видів натурального чаю зібрано у трав’ярні. Її власниця – франківка Яна Сташків.

Створити першу в Україні трав’ярню франківка наважилась не одразу. Спершу створила інтернет-магазин, та понад пів року тому відкрила фізичний простір. Тут можна не лише купити суміші трав, ефірні олії, декор для дому, а й спробувати свіжозварений карпатський чай.

“Всі наші трави, збори вони говорять про якийсь настрій, який людина хоче отримати. У нас є збори для спокою, для тих, кому потрібно більше сил і вітамінний. Ми хотіли доступною мовою пояснити людям про те, що трави це не тільки лікування. Наші трави зібрані так, щоб вони мали мінімум впливу на організм, аби це було більше про смак”,- розповідає Яна.

У кожному поєднанні трав — є своя сакральна енергія, каже Яна. У просторі можна скуштувати не лише гарячі напої, а й побувати на чайній церемонії.

“Зазвичай коли я проводжу церемонії зіллєваріння, ми сідаємо в коло і наливаємо чай, при цьому ми дивимось один одному в очі. Таким чином підкреслюючи власне цю сакральність кола, бо це щось безперервне, це постійний потік енергії. Таким чином люди теж зближуються”,- розповідає Яна.

Заварюють чай у глиняних чашках. Саме в такому посуді, ще в давнину його робили наші предки.

“Це посуд ручної роботи, і коли ми розробляли українську церемонію зіллєваріння нам потрібно було на щось опиратися, і ми зупинилися на трипільській культурі”,- розповідає Яна.

У закладі можна придбати трав’яні збори для чаю за настроєм: ватра спогадів, жіноча натура, для спокою, для теплих розмов, коли потрібно більше сили, магія між нами, турбота, вітамінний. Частину трав Яна Сташків збирає сама. Окрім тих, що ростуть у високогір’ї.

 

“Ці всі трави, відсотків 20 ми збираємо самі. Цього року у нас з’явилося невелике поле і ми хочемо посадити лаванду, нагідки та троянду, такі трави, які культивуються зараз. У нас тут є така невелика колекція трав, які найчастіше використовуються. Наприклад калина, волошка, квіти глоду ”розповідає Яна.

Набір для окурювання з шавлії, до прикладу, можна придбати за 200 гривень. Повний церемоніал з цікавинками про українські трави, обійдеться у 200 гривень з особи.

 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Як Юліана Мазна релокувала свою книгарню-кав’ярню до Івано-Франківська

Юліана Мазна — підприємниця з багаторічним досвідом, яка релокувала свій бізнес до Івано-Франківська. Раніше вона відкрила книгарню-кав’ярню в Чернігові, а тепер успішно розвиває її на новому місці.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
24 лютого

У Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині, 24 лютого оголосили днем тиші

24 лютого у Коломийській громаді, що на Івано-Франківщині оголошують днем тиші. Аби вшанувати військовослужбовців та полеглих у російсько-українській війні.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Прикарпатська команда виборола 30 медалей на Іграх Нескорених (фото)

Прикарпатська команда, у складі 35 ветеранів та військових здобула 30 медалей на Іграх Нескорених 2025.

ПЕРЕГЛЯНУТИ