Військовослужбовець Микола з позивним “Булька”, який пройшов бої за Херсон, Соледар та Бахмут у складі 128-ї гірсько-штурмової бригади, після травми коліна продовжує службу водієм у територіальному центрі комплектування.
Іванофранківець Микола, для якого захист України став передусім захистом власної родини, з перших днів повномасштабного вторгнення приєднався до лав Збройних Сил України, де служив навідником міномета в 128-й гірсько-штурмовій бригаді.
“Всім хлопцям важко і страшно, тому що це постійний обстріл, але якось сила береться, розуміючи, що треба зробити все можливе, щоб це не було вдома”, – ділиться спогадами військовослужбовець.
На Запорізькому напрямку підрозділ Миколи стримував наступ російських військ:
“Дуже багато колон йшло в сторону Запоріжжя, це все старалися зупинити якомога швидше, щоб ворог не присунувся до самого міста”, – розповідає захисник про перші місяці служби.
Після піврічної підготовки в Німеччині Микола разом із побратимами брав участь у визволенні Херсонщини.
“Коли нас зустріли мирні люди, почали дякувати, підбадьорювати. Ворог не давав людям ні їжі толком. Ми старалися допомогти населенню – водою, зв’язком. Бабусі дзвонили внукам, дітям. Це було найкраще – люди живі і мають кому зателефонувати”, – згадує військовий.
Найважчі випробування чекали на прикарпатського захисника під час боїв за Соледар і Бахмут наприкінці 2022 – на початку 2023 року.
“Все почалося з ніг, коли йшли в ці важкі бої під Бахмутом. Міномет носили на плечах, все спорядження взад-перед. Я порвав м’язи лівого коліна повністю”, – розповідає Микола про отриману травму.
Незважаючи на операцію та спробу повернутися на фронт, стан коліна погіршувався, що змусило військового змінити місце служби. Зараз Микола працює водієм у територіальному центрі комплектування.
“Важко, дуже багато твоїх побратимів там. Перші місяці це неможливо, звик до всього: до побуту, роботи з хлопцями. Тут світ інакший – відповідно нічого не вибухає, як то кажуть, не кожен кущ тебе хоче вбити”, – розповідає ветеран про адаптацію до нової служби.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗСУ спростували 10 міфів про роботу ТЦК, які поширює російська пропаганда
Командування Сухопутних військ ЗСУ оприлюднило офіційне роз’яснення щодо діяльності територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), спростувавши найпоширеніші міфи про мобілізацію, що активно поширюються через різні інформаційні канали.
Офіцер Управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ Наталія Кіндратів розвінчала поширені маніпуляції щодо діяльності ТЦК та процесу мобілізації в Україні.
“Ворог розуміє, що зрив мобілізації – це найлегший шлях до власної перемоги. Саме тому для дискредитації територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК), що займаються мобілізацією, російська пропаганда докладає багато зусиль і витрачає значні бюджети”, – наголошує Наталія Кіндратів, офіцер Управління комунікацій Командування Сухопутних військ ЗСУ.