500-літню писанку передали зі Львова у Коломийський національний музей. Унікальна знахідка поповнить експозицію єдиного у світі музею писанки. Про це повідомили в НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України, інформує ІА ZIK.

«Ми довго зважували, куди ж передати на зберігання унікальну писанку, – прокоментував подію директор НДЦ «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олег Осаульчук, – Вибір зробили на користь єдиного музею писанки. Окрім цього, там працюють висококласні фахівці, котрі на належному рівні проведуть її консервацію та реставрацію. Після цих робіт вона буде доступною для огляду відвідувачів. Переконані, що наша знахідка стане справжньою окрасою колекції музею».

На початку серпня цього року археологи «Рятівної археологічної служби», вибираючи водозбірник на вулиці Шевській у Львові, знайшли унікальну 500-літню писанку. Знахідку виявили на глибині 5,5 метра у водозбірнику, який датують XV-XVI ст. Раніше львівським археологам не вдавалось знайти таких давніх писанок на шкаралупі з огляду на недовговічність матеріалу, з якого вона виготовлена.

«Раніше знаходили давньоруські писанки ХІІ-ХІІІ ст., зокрема в Києві, Жидачеві та Белзі, – розповів молодший науковий співробітник «Рятівної археологічної служби» Остап Лазурко, – Цьогоріч такі знахідки виявлено на Львівщині у Пліснеську та у Хрінниках на Волині, але всі вони були керамічними. Ця ж писанка зроблена на шкаралупі, ймовірно, гусячого яйця. І вона дуже добре збереглася – приблизно на 90%».

Науковці припускають, що це можливо найдавніша така писанка не лише у Львові, а й в Україні.