Перш ніж потрапити на полицю магазину, вино проходить довгий шлях виготовлення. Цікаво, що технології майже не змінилися з того часу, як першу продукцію виготовили понад 8 000 років тому.
Як народжується червоне вино, яке можна купити в магазині
В інтернет-магазині GoodWine за посиланням: https://goodwine.com.ua/ua/vino/cvet/krasnye.html представлено сотні позицій червоних вин. Виробництво продукту має один важливий момент — сік зброджується разом зі шкіркою, що забарвлює напій у характерний колір завдяки високому вмісту органічного пігменту — антоціану. Загалом процес виготовлення червоного вина поділяється на основні етапи:
- збір і підготовка винограду;
- ферментація;
- витримка;
- купаж;
- розлив до пляшок.
Збір і підготовка винограду
Червоне вино виготовляється з темно-фіолетового винограду. Найважливіше — визначитися з моментом збору ягід. Недозрілий виноград занадто терпкий, а перезрілий має недостатньо виражений смак. Зібрані виноградні грона відправляються в цех, де спеціаліст вирішує: ферментувати їх повністю або видалити стебло. Наприклад, Піно Нуар зазвичай ферментується цілими гронами, але не Каберне Совіньйон, який є надто кислотним.
Бродіння з дріжджами
До виноградного соку вливається суміш дріжджових культур. Також можна запустити природну ферментацію, коли дріжджі надходять із навколишнього середовища. Мікроорганізми харчуються цукром, вивільняючи спирт. Компанії здебільшого вдаються до використання промислових підготовлених дріжджів, що дає змогу створювати продукцію з однаковим смаковим профілем упродовж цілого року.
Після цього залишки шкірок і кісточок відправляються на прес, що дає змогу отримати до 15% додаткового вина, а також вивільнити насичені смако-ароматичні сполуки.
Наступний етап — повторна малоактивна ферментація, яка відбувається в закритих металевих резервуарах. Вона також називається яблучно-молочною (MLF). Вино настоюється, а маленькі мікроорганізми перетворюють насичену яблучну кислоту на молочну.
Витримка та купаж
Червоні вина витримуються в різних варіантах тари:
- дерев’яних бочках;
- металевих резервуарах;
- глиняних посудинах.
Довготривала витримка в дубових бочках розвиває в слабоалкогольному напої ніжний ванільний присмак. Наступний етап — створення купажу, коли виноградні спирти з різних бочок змішуються між собою. Так вдається створювати однаковий смаковий профіль, що репрезентує компанію. За бажанням виробника вино фільтрується, щоб позбавити напій насичених пігментних домішок.
Розлив до пляшок
Насамкінець червоне вино потрапляє до пляшки під високим тиском. Червоні вина добре зберігаються, тому нерідко Ріоху або Каберне Совіньйон відправляють до темного підвалу, де вони визрівають ще 3–5 років. Після цього продукт потрапляє до крамниці, а звідти — у святковий келих.