Для того, щоб бути хорошим працівником, потрібні професійні навички, але їх далеко не завжди вистачає, щоб вас взяли на роботу мрії.
Коли потрібно починати пошуки роботи?
Якщо ви ще вчитеся, але вже володієте якимись основами, то саме час починати. Не треба чекати моменту “абсолютної готовності”, він ніколи не настане. Найзавзятіші часто знаходять першу роботу на одній мотивації без будь-яких знань. Головне, що важливо роботодавцю на цьому рівні – здатність вчитися і швидко “в’їжджати”, а також висока мотивація.
Як шукати роботу?
Перш за все рекомендуємо зареєструватися на сайті https://jungo.dev/ru/vacancy-list/?search=Recruitment%20Researcher. Цей сайт дозволяє перспективним початківцям знайти відповідальних роботодавців у сфері IT.
Заповніть резюме настільки детально, наскільки можливо: включіть туди будь релевантний досвід роботи: адміністрування, верстка. Не забудьте включити ваше резюме в пошуку. До речі, сам процес заповнення резюме на цих сайтах – вже хороша практика в продажу себе.
Знайдіть (загугліть) компанії, які пропонують стажування в вашому місті чи поблизу. Це не всім підходить, але як мінімум, вивчіть варіанти. Зазвичай, стажування найпростіший і надійний спосіб потрапити на роботу. На сайтах про роботу в сфері інформаційних технологій https://jungo.dev/ru/vacancy-list/?search=Front%20End%20Develope.
Приєднуйтеся до локальних спільнот програмістів. Найчастіше спільноти робляться на базі груп соціальних мереж, але іноді мають власні сайти. Почніть ходити на місцеві зустрічі і конференції.
У багатьох компаній на сайті викладені тестові завдання. Такий підхід часто практикується серед компаній, що набирають віддалених співробітників. Це відмінний спосіб попрактикуватися і наповнити свій гітхаб. Не втрачайте таку можливість https://jungo.dev/ru/vacancy-list/?search=Trainee%20QA%20Engineer.
Що додавати в резюме?
- Обов’язково додайте гітхаб-аккаунт, навіть якщо там нічого немає. Сам факт того, що ви про нього знаєте і там зареєстровані, вже говорить про те, що ви хоча б трохи розумієте де перебуваєте. Викладайте на гітхаб будь-який код, який ви пишете. Читаєте книгу, і там є завдання? Робіть їх і викладайте на гітхаб. Наявність будь-якого коду на будь-якій мові дає вам +100 до уваги від компаній.
- Додайте інформацію про курси, які ви проходили.
- Перерахуйте те, чим ви цікавитеся (мови, сфера).
Чи потрібно писати супровідний лист при відправці заявки на вакансію?
Так, таким чином ви почнете відразу виділятися серед безлічі інших кандидатів. Гарний супровідний лист може непогано збільшити ваші шанси на очне інтерв’ю. Це те саме місце, де ви можете чесно зізнатися в нестачі досвіду, показати свою вмотивованість і зацікавленість.
Як готуватися до співбесіди?
Як не готуйтеся, але на першій співбесіді все піде не так як ви задумували. Спробуйте слідувати цим алгоритмом:
- Йдете на співбесіду
- Якщо ви її не пройдете – не засмучуйтеся, ви отримали досвід, який дозволить в подальшому.
- Вивчайте теми і розбираєте питання з співбесіди
- Повертаєтеся до першого пункту
Нормально, якщо ви повторите цей алгоритм десяток разів. Головне, щоб кожен наступний раз виходив на новий рівень «незнання», іншими словами, після кожної співбесіди ви повинні по-справжньому добре розібрати те, про що вас питали.
Що ще важливо знати?
Так, важливе значення мають ваші soft-skills. Люди, які беруть вас на роботу, будуть довіряти вам і проводити разом з вами багато часу. При наборі має значення навіть ваша життєва позиція.
Зазвичай недостатньо “прокачані”, але дуже мотивовані люди, роблять приблизно одне і теж. Їх легко розпізнати і з ними хочеться працювати. Ось їхні переваги:
- ці люди розуміють, що відправка заявки на вакансію не знімає з них відповідальність за взаємодію з компанією. Вони шукають можливості зателефонувати / зустрітися з їх представниками для встановлення особистого контакту.
- В кінці співбесіди вони запитують про те, де у них прогалини, що почитати, де підкачатися.
- Часто вони запитують чи можна прийти на співбесіду ще раз через місяць, три або шість. Якщо роботодавець бачить в вас потенціал, то швидше за все відповідь буде “так”, хоча іноді політика компанії не дозволяє.
- Найкрутіші надсилають лист через тиждень після співбесіди, в якому розбирають всі питання, задані на співбесіді, і показують, що вони зробили level up.