Делегація громадських активістів України взяла участь у відкритті меморіальної дошки видатній українській поетесі Лесі Українці у Тбілісі.

Ініціювали його Міжнародна асоціація україністів, Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М. Рильського НАН України та Полтавське обласне відділення Міжнародної організації «Жіноча громада».

Глава останнього Валентина Шемчук повідомила, що їх ініціативу підтримали мерія грузинської столиці та Посольство України в Грузії. Гранітну меморіальну дошку з портретом Лесі Українки, яка останніх 10 років свого життя лікувалася і жила в Грузії, виготовив полтавський підприємець і меценат Вадим Голобородов.

Встановили її на будинку, який стоїть на розі вулиць Лесі Українки і Тараса Шевченка, пише Грузія Онлайн. Урочистості з нагоди відкриття меморіальної дошки стали справжнім святом єднання двох братніх народів. У них, крім офіційних осіб і гостей з Батьківщини геніальної поетеси, взяли участь представники тамтешньої української діаспори, місцеві шанувальники її таланту. Звучали безсмертні рядки поезії Лесі, а також вірші, присвячені видатній дочці України, яку грузини вважають і своєю землячкою.