Якби ми вийшли на вулицю з мікрофоном у руці і запитали будь-якого, який предмет меблів у своєму будинку він вибрав би, без сумніву, 90% вибрали б диван. Разом з ліжком це, мабуть, найважливіший предмет меблів у будинку, де ми проводимо найбільше часу. На ньому ми спілкуємося, спимо, відпочиваємо, сидимо і навіть їмо!
Слід визнати, що розкладний диван по праву вважається найпопулярнішою і універсальною моделлю серед диванів для квартир та будинків. Без нього важко уявити собі будь-яку оселю.
На що слід звернути увагу при виборі дивану
За своєю функціональністю можна виділити наступні типи диванів:
- диван-ліжко (трансформується в односпальне або двоспальне ліжко залежно від потреб)
- модульний диван (складається з модулів, які можна зібрати)
- з аксесуарами (скриньки, підголовники, допоміжний стіл, книжкові шафи, USB-розетки тощо)
- з ручними механізмами , які активуються рухом тіла (наприклад, спинки, що відкидаються або розсувні сидіння)
- з електричними механізмами, які активуються кнопками та потребують електрики (наприклад, крісла, слайдери, підйомники, з функцією масажу, з динаміками тощо)
Основними характеристиками, які властиві диванам, що пропонує магазин меблів Івано Франківськ є стійкість, якість, стильний дизайн та надійність усіх компонентів.
Отож, при виборі дивану слід звернути увагу на наступне:
Оббивка
Вибір тканини залежатиме від передбачуваного використання, переваги на дотик або особливих потреб (наприклад, якщо ви живете з дітьми і вам потрібна тканина з брудовідштовхуючими властивостями).
Не всі тканини підходять для оббивки дивану, так як вони повинні бути більш стійкими, ніж інші, що використовуються для інших цілей (наприклад, штори). Найбільш поширеними є:
- бавовна: свіжа, зручна, міцна;
- льон: натуральний, регулює вологість, схильний до зминання.
- полотно: міцна і щільна бавовняна тканина;
- синтетичні тканини: міцні, зносостійкі, брудовідштовхувальні, універсальні;
- оксамит: м’який, витончений та елегантний;
- інші тканини: вовна, шкіра і т.д .
Структура дивану
Структура – це каркас дивану, що надає виробу основної форми.
Найбільш поширеними матеріалами для конструкції дивану є:
- цілісна деревина (сосна, ялина або бук): вони міцніші і мають більше кілець, ніж оброблена деревина. Зазвичай покривається високоякісним поролоном та термоплавким волокном.
- металева конструкція (алюміній, залізо, сталь): вони дуже міцні, рекомендуються, якщо ви часто змінюєте будинок (ідеально підходить для переїздів), хоча вони дорожчі, ніж дерев’яні.
- алюмінієві також ідеально підходять для встановлення механізмів (наприклад диванів-ліжок), а залізні можуть іржавіти у вологому кліматі.
- деревний агломерат: менш міцний (можуть деформуватися та пошкодитися при тривалій інтенсивній експлуатації), але найекономніший варіант.
Ніжки
Ніжки можуть бути частиною каркасу дивана або прикручуватися окремо. Перші безпечніші, а другі дозволяють змінювати їх у будь-який час. Зазвичай диван на ніжках використовують в офісах, готелях, кафе та ресторанах, відпочинкових та зонах очікування.
Ніжки дивану можна класифікувати за різними параметрами:
- залежно від висоти: високий, низький, регульований або без ніжки (чіллаут);
- за матеріалом: дерево, метал, ПВХ;
Наповнювач
Наповнення дивана майже так само важливо, як і оббивка, і зазвичай поєднує різні матеріали.
Серед найпоширеніших наповнювачів:
- перо або пух: це натуральний матеріал, найкомфортніший, але в той же час і найдорожчий, з часом втрачає об’єм і потребує догляду. Не рекомендується для повсякденного дивану.
- піна: економічна та міцна, хоча й дещо жорстка (стандартно не прилягає до тіла при сидінні). вон буває різної густини: для спинки використовується низька щільність (20 кг), м’яка або середня жорсткість. Для сидінь використовується піна високої щільності (35 кг), також звана піною HR, високоеластичною або поліуретановою піною, вона дуже міцна, стійка до зношування та провисання і дозволяє вибирати між різною жорсткістю.
- піна з ефектом пам’яті (також звана м’якою пластиною) – це нова піна, яка набуває форми тіла і швидко відновлює свою форму. Ідеально підходить для людей з м’язовими болями.
- волокно: зазвичай це поліестер, що створює відчуття «тонучого». Воно може бути дутим (дуже м’яким), пухнастим і «стрибучим».
- Вата: з бавовни, вовни або поліестеру, часто використовується в пінопластових подушках, щоб наповнювач залишався м’яким.