Мобільні телефони отримали функціонал відтворення музики ще два десятиліття тому, і тоді це майже повністю поховало ринок mp3-плеєрів. Можливості сучасних смартфонів пішли значно далі. В першу чергу мова йде про стрімінгові сервіси потокового аудіо, які дозволяють за невелику плату отримати доступ до мільйонів ліцензованих треків в хорошій якості, без потреби завантажувати їх в пам’ять телефона. Що цікаво, в минулому навушники зазвичай йшли в комплекті з телефоном (так само як і зарядні пристрої до них), а сьогодні їх доводиться купувати окремо. В цьому можливо є сенс, оскільки ви маєте можливість обрати будь-яку модель на свій смак, а не користуватися тим, що запропонував виробник. А обирати до речі є з чого, якщо відкрити каталог навушників для телефона: https://soundmag.ua/ru/catalog/headphones/?head_function_new=533, то можна побачити майже сімсот варіантів в надзвичайно широкому ціновому діапазоні. В цьому матеріалі ми розберемо ключові параметри, на які варто звертати увагу обираючи навушники для використання в парі з телефоном.
Ключові критерії вибору навушників для телефона
Основна проблема полягає в способі підключення. З одного боку, бездротові технології набули неймовірного поширення, і на ринку доступні сотні моделей безпровідних навушників, які підключаються за допомогою технології Bluetooth. З іншого боку, блютуз має деякі технологічні обмеження, в першу чергу що стосується кількості інформації, яка може бути передана за одиницю часу. Навіть найпотужніші кодеки aptX Adaptive, LDAC або LDHC поки що не здатні змагатися за цим показником з класичним кабелем. Важливе уточнення, що навіть наявних можливостей буде достатньо більшості користувачів, і цілком можливо, що різниці ви не помітите. Але, якщо хочеться отримати найкращу якість звучання, доведеться дивитися в сторону провідних навушників.
Інша проблема полягає в тому, що смартфони масово відмовляються від звичного 3.5мм роз’єму для підключення навушників. В таких випадках можна використати перехідник, або портативний ЦАП з підсилювачем, який в народі називають просто “свисток” через його форму. Це компактний пристрій, який відповідає за перетворення сигналу з цифрового в аналоговий, та підсилення його до комфортного для прослуховування рівня. Він здатен дуже сильно змінити звучання в кращу сторону, але все має свою ціну. Крім власне вартості пристрою варто врахувати і той факт, що живиться він від акумулятора вашого смартфона, і відповідно той буде розряджатися швидше ніж зазвичай.
Також не зайвим буде наявність в навушників вбудованого мікрофона для телефонних розмов. В бездротових навушників він є по замовчуванню, в провідних моделях не завжди. Те саме стосується і зовнішніх органів керування. Погодьтеся, дуже зручно мати можливість відповісти на дзвінок чи перемкнути трек доторком до навушника, без потреби діставати телефон з кишені.
Що стосується конструкції навушників, то тут вибір за вами. Зазвичай для телефону обирають внутрішньоканальні навушники, оскільки вони надзвичайно легкі та не займають багато місця. Та й ходити по вулиці в них банально зручніше. З іншого боку, повнорозмірні моделі забезпечують значно вищий рівень пасивної звукоізоляції. Крім того, якщо говорити про бездротові варіанти, то повнорозмірні навушники мають набагато вищу автономність. Крім того, в них значно ефективніше працює система активного шумозаглушення ANC.
Щоб не заглиблюватися в тонкощі технічних характеристик навушників, зауважимо, що хоча грає техніка, але чують ваші вуха. Жодні цифри на папері чи огляди в інтернеті не замінять живого тестування. Тому по можливості старайтеся зайти в магазин, поміряти різні варіанти навушників, та оберіть ті, які сподобаються найбільше. Довіряйте своїм вухам.