реклама

Як закарпатські екзотичні гриби підкорюють Європу

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Унікальний клімат Закарпаття сприяє розвитку інноваційного грибного бізнесу, який вже завоював визнання на європейському ринку органічної продукції.

Унікальний клімат Закарпаття сприяє розвитку інноваційного грибного бізнесу, який вже завоював визнання на європейському ринку органічної продукції.

Закарпаття стрімко перетворюється на грибну столицю України, пропонуючи європейським споживачам широкий асортимент екзотичних грибів. Завдяки унікальним природним умовам регіону, місцеві виробники успішно культивують рідкісні види грибів, які користуються великим попитом за кордоном, повідомляє mukachevo.net.

За інформацією порталу techhoriculture, яку поширює agronews.ua, закарпатські грибні ферми спеціалізуються на вирощуванні таких делікатесних видів як шиїтаке, ерінги (відомі також як королівська або степова глива), різнокольорові гливи (сірі, жовті та рожеві), а також японські опеньки.

Експерти галузі відзначають, що грибний бізнес на Закарпатті почав активно розвиватися відносно недавно. “Перші спроби вирощування екзотичних грибів на Закарпатті розпочалися ще кілька років тому, і за цей час регіон зарекомендував себе як провідний виробник органічних грибів у країні”, – зазначають фахівці.

Варто відзначити, що закарпатські гриби вже завоювали довіру європейських споживачів. Близько 90% виробленої продукції експортується до країн Європейського Союзу, зокрема до Нідерландів, Бельгії, Німеччини та Великобританії. Це свідчить про високу якість та конкурентоспроможність української продукції на міжнародному ринку.

Однак не лише європейці мають можливість насолоджуватися екзотичними грибами з Закарпаття. Українські споживачі також можуть придбати ці делікатеси у супермаркетах Ужгорода, Львова та Києва, що сприяє розвитку внутрішнього ринку органічної продукції.

Виробничі потужності закарпатських грибних ферм вражають: щотижня підприємства відправляють споживачам близько 4 тонн екзотичних грибів українського виробництва. Це демонструє значний потенціал галузі та її здатність задовольняти зростаючий попит на органічну продукцію.

Успіх закарпатських виробників екзотичних грибів є яскравим прикладом того, як ефективне використання природних ресурсів та інноваційний підхід до ведення бізнесу можуть створити конкурентну перевагу на міжнародному ринку. Цей досвід може стати моделлю для розвитку інших регіонів України, які прагнуть знайти свою нішу в експорті агропродукції високої якості.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

На Хмельниччині керівник РДА “допомагав” уникати мобілізації за 1,5 тисячі доларів (фото)

Державне бюро розслідувань викрило схему ухилення від мобілізації, яку організував виконувач обов’язків голови Хмельницької районної державної адміністрації, пропонуючи військовозобов’язаним отримати статус обмежено придатних за грошову винагороду.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
На Львівщині прикордонники затримали автомобіль, викрадений у Бельгії

На Львівщині прикордонники затримали автомобіль, викрадений у Бельгії

У пункті пропуску “Шегині” прикордонники виявили викрадений автомобіль Renault 2020 року випуску, який розшукували правоохоронні органи Бельгії.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
У Франківську відкрили книгарню, де можна обміняти старі книги на нові

У Франківську відкрили книгарню, де можна обміняти старі книги на нові (фото)

У центрі Івано-Франківська на вулиці Андрія Мельника запрацювала нова книгарня-кав’ярня “Слово”, яку відкрила переселенка з Чернігова, де відвідувачі можуть не лише придбати книги, але й долучитися до екологічної ініціативи з…

ПЕРЕГЛЯНУТИ