Після рокіровки генпрокурора Юрія Луценка, 19 липня 2016 року Володимир Янко змінив на посту свого колегу Юрія Квятковського, якого перевели очолювати Львівську облпрокуратуру. До «Євромайдану» новий луганський облпрокурор більше 20 років пропрацював на Івано-Франківщині. Починав з посади слідчого прокуратури м Яремче Івано-Франківської області, працював районним прокурором, прокурором Івано-Франківська, – пишуть Версії з посиланням на Прокурорську правду.

До свого приїзду на Луганщину, Янко займав посаду облпрокурора Закарпаття з березня 2015-го року. Тоді місцеві активісти буквально з перших днів перебування на посаді Янко стали пред’являти йому звинувачення.

Зокрема, член ГО «Громадський конвент», юрист Роман Богуславський звинуватив Янко в тому, що його відомство покриває незаконні діяння депутата Ужгородської міськради Івана Волошина, який є фігурантом низки кримінальних справ.

На Закарпатті Янко опинився під пильною увагою громадських активістів тому, що всупереч законам «Про засади запобігання і протидії корупції» та «Про доступ до публічної інформації», він відстоював секрети добробуту підопічних прокурорів і тільки за рішенням суду показав їх декларації активістам ГО «ДемАльянс».

В квітні 2015 року закарпатці провели мітинг під стінами відомства, запустивши в небо портрет законника і зажадавши його відставки.

Як писали раніше Версії, чергова акція протесту пройшла в травні 2016 року біля стін вілли «Карпатський замок», яка, згідно з декларацією законника за 2014 рік, належить дружині прокурора і здається в оренду туристам.

У свою чергу, журналісти з’ясували, що вілла в Яремче – це апартаменти облпрокурора, і жодних туристів там ніколи не було. Крім того, за словами учасників акції, біля маєтку їм вдалося побачити незареєстровану іномарку законника. Завершилася акція протесту бійкою з «захисником» прокурора, який намагався побити присутніх журналістів.

А буквально через два тижні після цього, журналісти оприлюднили новий «компромат» на Янко. З’ясувалося, що невістка законника Марта Янко володіє багатомільйонним багатством. В її власності 10% акцій ряду великих підприємств зі статутними фондами від декількох сотень тисяч до декількох мільйонів. Також на дівчину записаний будинок площею 603,9 кв.м., розташований в смт. Козин Київської області і червоний Land Rover Range Rover Evoque, на якому їздить дружина Янко. До слова, співвласником зазначених підприємств також є родичка законника Тетяна Колесніченко.

Громадські активісти негайно повідомили Генпрокурору Юрію Луценку про всі багатства родичів Янко. Вони зажадали перевірити причетність облпрокурора до зазначеної власності.

Але замість повідомлення про початок перевірки, ГПУ повідомила активістам, що такі дії в її повноваження не входять. 6 липня журналісти особисто прийшли до Генпрокурора, а через два тижні Янко був переведений із Закарпаття до Луганщини.

Аналізуючи офіційні доходи облпрокурора, варто відзначити, що живе він цілком небідно, однак не є, на відміну від своїх родичів, власником численної нерухомості і авто.

Проте, в 2015-му році добробут законника зріс майже в п’ять разів і склав 495 тис. грн. Левова частка доходу Янко – прокурорська зарплата в 390,5 тис. грн. Ще 104,5 тис. грн. задекларовані як «інші доходи». До слова, ще в 2014-му році лише цей вид доходів в розмірі близько 104 тис. грн. і годував старшого радника юстиції.

У минулому році Янко придбав квартиру площею 89 кв.м. всього-на-всього за 48 тис. грн. Також у законника є стара квартира площею 104,1 кв.м. і гараж на 26,2 кв.м. Придбана нерухомість в два рази збільшила витрати прокурора, і в минулому році Янко витратив на утримання майна 10,5 тис. грн.

Примітно, що в 2015-му з декларації Янко зникли земельна ділянка площею 1939 кв.м. і скандальний маєток «Карпатський замок» в 454,1 кв.м., які були записані на його дружину.

Вже більше двох років у власності у прокурора знаходиться Toyota Camry 2012 року випуску ринковою вартістю близько 500 тис. грн., яку він придбав у 2014-му. Правда, законнику з доходом в 104 тис. грн., тоді явно зробили щедру знижку, адже сплатив він лише 148,5 тис. грн.

У е-декларації за 2016 рік прокурор Янко зазначив, що володіє квартирою площею 104,10 квадратних метрів в Івано-Франківську, гаражем в Івано-Франківську площею 26.20 метрів квадратних, ще одніє квартирою в Сєверодонецьку площею 52,20 кв. метрів. Також вказав наявність автомобіля Toyota Camry 2012 року випуску. Облпрокурор вказав заробітну плату отриману за основним місцем роботи на посаді прокурора Закарпатської області – 172356 грн.; на посаді прокурора Луганської області – 240001 грн. та пенсію в розмірі – 119439 грн. Задекларував також грошові кошти в сумі 40000 доларів США та 50000 гривень.