Відповідне рішення №697 «Про план діяльності виконавчого комітету міської ради з підготовки проектів регуляторних актів на 2016 рік» оприлюднено 18 грудня 2015 року в газеті «Західний кур’єр» (текст рішення тут – namvk.if.ua/dt/27653), пишуть Версії з посиланням на Стик.

Всього на 2016 рік заплановано розробку 14 проектів – це 10 проектів рішень міської ради та 4 проекти рішень її виконавчого комітету.Про це йдеться на сторінці  «Регуляторна політика в Івано-Франківську» у соцмережі.

Вже традиційно початок року (перший квартал) починається з намірів щодо впорядкування торгівлі у місті. Це стосується як виносної дрібнороздрібної торгівлі, так і літніх/всесезонних торгових майданчиків й торгових кіосків. Не став винятком і 2016 рік. Так, у першому кварталі планується розробити декілька рішень, які у разі прийняття визначатимуть здійснення торговельної діяльності для певних категорій бізнесу:

1) порядок розміщення торгових майданчиків в м. Івано-Франківську. Як зазначається в Плані виконкому, цей документ має на меті встановлення порядку розміщення та облаштування в м. Івано-Франківську торгових майданчиків для здійснення підприємницької діяльності з врахуванням архітектурних, санітарно-гігієнічних, пожежних, торгівельних норм, функціонально-планувальних та історико- культурних чинників;

2) порядок проведення аукціонів на право розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності у м.Івано-Франківську. Йдеться про кіоски, торгові павільйони, тобто некапітальні споруди для здійснення торгівлі, надання послуг і т.д. Як вбачається з назви проекту рішення, право розміщувати тимчасові споруди бізнес набуватиме на конкурентних засадах шляхом проведення аукціонів;

3) положення про конкурсний відбір виконавця проведення аукціонів на право розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності в м.Івано Франківську. Документ визначатиме порядок відбору суб’єкта господарювання, який проводитиме аукціони.

Найбільше реформ припало останнім часом на долю «пасажирських» перевізників. Їхня робота не залишатиметься поза увагою влади і ближчим часом. Неодноразові розмови про електронні квитки стали планами і невдовзі можуть перетворитися в дії. Вже в першому кварталі «комунальний» департамент міста розроблятиме порядок проведення конкурсу на запровадження електронного обліку плати за проїзд в громадському транспорті. Таким чином, влада має на меті впровадити оплату проїзду в громадському транспорті за допомогою електронного квитка.

В тому ж першому кварталі комунальне підприємство «Єдиний розрахунковий центр» планує два проекти в сфері житлово-комунального господарства:

1) про внесення змін до окремих рішень сесії міської ради (щодо структури, періодичності та строків надання послуг із утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у м. Івано-Франківську);

2) про затвердження Положення про порядок розміщення реклами та встановлення технічних елементів(пристроїв) на (в) багатоквартирних житлових будинках м. Івано-Франківська.

Концепцію розвитку зовнішньої реклами в м. Івано-Франківську черговий раз планують розробляти в І півріччі. Проект концепції вже неодноразово обговорювався як серед операторів рекламного бізнесу, так і з усіма зацікавленими сторонами під час відкритих громадських обговорень (goo.gl/SkWE6N). 28 квітня 2015 виконком прийняв рішення про внесення на розгляд сесії міської ради проекту цієї Концепції. Наразі до сесії не дійшло, а з 13 серпня зупинено видачу дозволів на розміщення нових об’єктів зовнішньої реклами (біл-борд, сіті-лайт, бек-лайт, скролл, лайт-бокс на електроопорі, пілон, пілар, електронний екран) –goo.gl/Z6yzX3.

Впродовж року в сфері земельних відносин профільне земельне управління міста планує розробити три проекти рішень:

1) про внесення змін до Порядку продажу земель комунальної власності територіальної громади м. Івано-Франківська з метою удосконалення механізму реалізації земельних ділянок на земельних торгах (аукціонах);

2) про встановлення ставок земельного податку на 2017 рік;

3) про надання пільг зі сплати земельного податку у 2017 році.

Також в 2016 році плануються зміни до рішень, які регламентують пайову участь забудовників у розвитку інфраструктури. Заплановано внести зміни до трьох рішень – до положення про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста, про відповідну комісію та про пайову участь замовників будівництва (забудовників) мікрорайону в межах вулиць Бельведерська – П.Орлика – Короля Данила і №4 на вул. Хіміків – Тролейбусна.

І останнім запланованим на ІІ півріччя ц.р. проектом є проект рішення «Про затвердження Положення про порядок найменування та перейменування назв вулиць, провулків, бульварів, площ, скверів та встановлення меморіальних дошок у м. Івано-Франківську».

Зрозуміло, що впродовж року влада розроблятиме й інші проекти рішень, які вноситимуться до плану діяльності міськвиконкому з підготовки проектів регуляторних актів на 2016 рік.