Кредитування фермерського господарства та сільськогосподарського бізнесу дуже важливе. Воно допомагає компаніям не лише залишатися на плаву, але й розвиватися в складних економічних умовах, коли потрібна сільгосп техника у кредит або не вистачає оборотних коштів.
Підприємці звертаються до банку, який пропонує найвигідніші кредитні умови, швидко погоджує заявку та надає низькі процентні ставки.
Одним із банків, що кредитує агробізнес в Україні зараз, є ПриватБанк. Саме з його спеціалістами ми проконсультувалися стосовно кредитування фермерського бізнесу й ось що нам вдалося дізнатися.
Хто може розраховувати на кредит
Банки видають кредити підприємцям та юридичним особам, діяльність яких провадиться в агросекторі. Це вирощування однорічних та багаторічних культур, в тому числі фруктів, овочів, рису, зерна тощо, діяльність у сфері тваринництва.
Також кредити надають компаніям, що долучені до післяурожайної діяльності, спрямованої на подальшу реалізацію сільськогосподарської продукції. Обовʼязковою умовою є наявність в обробці угідь площею щонайменше 100 га.
Як подати заявку на кредит
Подача заявки відбувається онлайн, безпосередньо на офіційному сайті. Потрібно вибрати необхідну програму фінансування та заповнити форму. Банк перевіряє поточний фінансовий стан потенційного позичальника – аналізує актуальну фінансову звітність.
Заразом, на сайті можна дізнатися про всі доступні банківські послуги для бізнесу. Наприклад, ПриватБанк надає кредит на придбання обладнання для забезпечення безперебійної роботи (електрогенератори, джерела безперебійного живлення, старлінк).
Агросезон – гроші на розвиток підприємства
“Агросезон” – актуальна програма кредитування аграріїв в Україні, за умовами якої банк відкриває для підприємства відновлювальну кредитну лінію. Це означає, що позичальник отримує постійний доступ до кредитних коштів тут й може використовувати їх у поточному сільгоспциклі. Сума кредитування від 1 до 50 млн гривень.
Кредитні кошти можна спрямувати на розвиток підприємства – закупити насіння для посіву, добрива, засоби захисту рослин та пально-мастильні матеріали для техніки. Також коштом кредиту підприємцеві дозволяють ремонтувати техніку та виробничі будівлі, різне устаткування, купувати запчастини та будматеріали, сплачувати підрядникам за виконання ремонтних робіт.
Як бачимо, використання цільове і має бути повʼязане з фермерством, вирощуванням, обробкою землі тощо. Банк слідкує за витратами позичальника й штрафує за нецільове використання кредитної лінії.
Чи можна купити сільгосптехніку в кредит
Звичайно. Зараз банки фінансують до 80% вартості оборотного засобу, тобто більшу частину вартості техніки. За умовами кредитного договору компанія може придбати посівну, збиральну, грунтообробну техніку, трактор чи комбайн для роботи на полі. Або ж транспорт комерційного призначення, крім легкових машин, та спецтехніку.
Мінімальна сума кредиту 100 000 гривень, максимальна залежить від типу підприємства й може сягати десятків мільйонів гривень. Графік погашення кредитної заборгованості, як правило, адаптований до стадій виробничого циклу або це можуть бути щомісячні платежі.
Якщо зараз брати такий кредит, можна скористатися програмою державної підтримки для підприємців “Доступні кредити під 5-7-9%”. Так відсоткова ставка по кредиту буде мінімальною.