Результат пошуку зображень за запитом "Супрун"

У середу, 6 лютого, Уляна Супрун прокоментувала своє відсторонення з посади в.о. міністра охорони здоров’я. Вона перервала відрядження до США і повертається в Україну, щоб оперативно врегулювати ситуацію, що склалася. Через рішення окружного адміністративного суду Києва багато напрямів роботи МОЗ, які стосуються лікування і здоров’я українців, опинилися під загрозою, пишуть Версії з посиланням на zaxid.net.

Про це Уляна Супрун написала на своїй сторінці у Facebook.

«Як ліки, закуплені на суму понад 633 мільйони гривень коштів платників податків, які готуються до відправки в регіони на складах МОЗу, будуть відправлені у медзаклади? Адже розподіл препаратів відбувається за підписом в.о. міністра. На складах Державних підприємств “Укрвакцина” та “Укрмедпостач” готуються до розвезення в регіони життєво необхідні препарати за 33 програмами державних закупівель. Це вакцини проти кору, які є єдиним засобом, щоби зупинити спалахи хвороби. Це ліки для онкохворих дітей і дорослих, людей з діабетом, хворобами серця, гепатитом, препарати для тих, хто потребує діалізу чи антиретровірусної терапії», – пише Уляна Супрун.

Наразі, за її словами, не має кому підписати договори з міжнародними організаціями, які закуповуватимуть ліки, вакцини та медичні вироби за кошти держбюджету 2019 року, бо повноваження підписувати договори також має лише в.о. міністра.

«Під загрозою вчасні закупівлі й поставки ліків за кошти цьогорічного бюджету. МОЗ України у рекордні терміни розпочав процес закупівель. Однак через те, що наразі ніхто не вповноважений виконувати обов’язки міністра, укладання договорів із закупівельниками може не відбутися вчасно.Зірвані терміни поставок призведуть до того, що тисячі людей залишаться без лікування. А довіра до міжнародних організацій, які не дають красти кошти з державного бюджету та допомагають закуповувати в рази більше ліків, вакцин, стентів та інших необхідних медичних виробів — буде втрачена», – твердить Уляна Супрун.

Відправлення на лікування за кордон 44 важкохворих громадян також відтерміновується, бо накази про відправку підписує в.о. міністра.

«Сьогодні повертаюсь в Україну з відрядження у США, яке було скасоване у зв’язку з ухвалою судді Каракашьяна. Мусимо у найкоротші строки відновити роботу Міністерства», – додає Уляна Супрун.

Нагадаємо, у віторок, 5 лютого, суддя Окружного адміністративного суду Києва Сергій Каракашьян тимчасово заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров’я України. Її відсторонили від посади в межах забезпечення адміністративного позову, який подав народний депутат України від «Радикальної партії Ляшка» Ігор Мосійчук.