рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Яким було життя у селі Молодків, що на Надвірнянщині, на зламі XIX і XX століть (унікальні фото)

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Ідея та втілення належить нашому земляку Andrii Lundiak.

За його словами, все почалось з публікації Роберта Еріка, де власне і прозвучала ідея про кольорові фото. Вже дізнавшись деталі від краєзнавця, чоловік почав досліджувати інші фото матеріали на сайті szukajwarchiwach.pl.

Більшість фотографій з архіву Генрика Поддембськєґо (1890-1945) – відомого польського фотографа, який свого часу “відкрив очі” полякам на те, яка Польща насправді є, особливо пригранична.

Молодків в період 1920-1939 років, як село, входило до складу Польщі, і мало назву як Mołotków (звучить як “мовоткув”).

«Фото в архіві розкидані, і я не знаю чи тому що фотограф так їх закинув чи люди в архівах оцифровували і не надали ваги порядку. Але, завдяки коментарям під тим постом Роберта, моїм власним аналізам з татом, я думаю, мені вдалось відновити порядок фотографій, що призводить до розуміння, як автор фотографій подорожував, куди направлялвся», – пише чоловік.

Отож Генрик Поддембський подорожував з Львова до Богородчан потім до Маняви і потім до Молодкова, але тільки тому, що він їхав на ярмарок до Надвірни. У всіх цих місцевостях він робив фотографії.

Фотограф мандрував по Галичині, і робив фотографії де тільки міг. Аналізуючи фотографії та місцевості, де він був, можна зрозуміти, що його в першу чергу цікавили місця бойової слави Першої Світової Війни – зокрема Легіонери, які отримали поразку в битві під Молотковем в жовтні 1914.

Окрім того, фотографа цікавили місцеві особливості народу – вигляд людей, будинки, мова, звичаї. З ймовірністю 99% подорожував він машиною, бо порівнюючи фотосесії між різними містами, попадає в кадр шофер – здається мені що та сама людина, пишуть Версії з посиланням на WestNews.

В 2017-му році, Польський Національний Цифровий Музей випустив збірку під назвою “Незалежна Поддембськєґо” з нагоди 100-річчя незалежності Польщі в 2018-му році. В збірці показані фото роботи Генрика багатьох сіл/місцевостей Польщі, а також і наш Молодків.

«Оригінали фотографій всі чорно білі, і знаходяться в Польському Національному Цифровому/Інтернет фото архіві – в принципі безплатні. Але, якщо треба то є можливість замовити фото з кращою якістю. Програмним методом, можна підключити математичні моделі розпізнавання елементів на фото, і спробувати відновити колір. Таке псевдо відновлення радше передає “потенційний” колір елементів на фото, базуючись на даних в математичній моделі програми. Отож я вирішив пару фотографій “пропустити” через такий алгоритм», – резюмував Andrii Lundiak.

 

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп'яніння

За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп’яніння

Патрульна поліція Івано-Франківська посилила контроль за нетверезими водіями на дорогах міста та зафіксувала низку серйозних порушень, включаючи затримання водія, який керував автомобілем у стані сп’яніння, вже будучи позбавленим відповідного права.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
діти ВПО

Світло пам’яті: в Івано-Франківську діти ВПО створили свічники для вшанування загиблих захисників України (фото)

В Івано-Франківську діти ВПО разом із батьками вшанували загиблих захисників України. Протягом тижня в просторі БФ «Відроджені єднанням» вони створювали символічні свічники, аби 24 лютого засвітити свічки пам’яті перед портретами…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
До річниці повномасштабного вторгнення Івано-Франківський театр зіграє у Варшаві виставу "Дзяди"

До річниці повномасштабного вторгнення Івано-Франківський театр зіграє у Варшаві виставу “Дзяди”

Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка проводить серію показів вистави “Дзяди” за поемою Адама Міцкевича у Варшаві, що стане важливою частиною масштабної культурної дипломатії, приуроченої до третьої річниці…

ПЕРЕГЛЯНУТИ