Історія в датах:
 10 червня 1873 р. на засіданні міської ради було прийнято рішення про будівництво газового підприємства в м. Станіславів (Івано-Франківськ) по вулиці Газовій (тепер Дністровська). Головне завдання заводу – забезпечити газове освітлення міста.

 1877 р. – в місті вже працювало 200 громадських та 700 приватних ліхтарів. Перші газопроводи були прокладені по вулицях Дністровській, Галицькій, Незалежності, Мазепи, пл. Ринок та Міцкевича. Окрім того, цього року розпочалося газове освітлення міського вокзалу, пишуть Версії з посиланням на АТ “Івано-Франківськгаз”.

 1901 р. – магістрат прийняв рішення про будівництво нового газового заводу на «Лані за Бельведером» (теперішня вулиця Ленкавського). Таке рішення прийнято у зв’язку із збільшенням об’ємів використанням газу і неможливістю розширення заводу по вул. Газовій.

 1912 р. – міська влада прийняла рішення про реконструкцію газового заводу у зв’язку з переходом на виробництво світильного газу з вугілля

 На початку 1930-х р. у газзаводу розпочалися важкі часи. На роботі позначилася конкуренція з електростанцією. Кількість користувачів газового освітлення зменшилася на 20%.

 1941-1944 рр. – заборона газового освітлення. Газ використовувався тільки для приготування їжі.

 1952 р. – виконавчим комітетом Станіславської міської влади прийнято рішення про консервацію газового заводу.

 1 січня 1953 р. – всі квартири, які використовували світильний газ, перейшли на зріджений.

 1955 р. – розпочинається нова сторінка в газовому господарстві – газифікація міста природним газом.

Світлина від АТ "Івано-Франківськгаз".

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!