рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Якими бувають мінітрактори

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Мінітрактор — самохідна машина, яка може виконувати різні сільськогосподарські роботи: орати землю, підгортати, висаджувати культури та збирати врожай, боронувати, косити траву, вносити добрива, транспортувати вантажі тощо.

Він призначений для обробітку відносно невеликих земельних ділянок (до 10 га). Головні характеристики мінітракторів на goagro.com.ua, які роблять його найкращим у цій справі: менша вага, ніж у повнорозмірного трактора; найкраща маневреність і набагато нижча ціна.

Види мінітракторів

Основні різновиди міні-тракторів, які сьогодні присутні на ринку:

  • райдер – це невеликий трактор для саду, який в основному призначений для косовиці трави, збирання листя, або снігу. Функціонал багатьох моделей розширюється з допомогою різного навісного устаткування. Його основні переваги – маневреність та здатність розгортатися в обмеженому просторі. Конструктивно відрізняється від міні-трактора тим, що двигун розташований у задній частині райдера, за сидінням водія. Хороша альтернатива газонокосарці;
  • мототрактор – це чотириколісний мотоблок з сидінням. Комплектується одноциліндровим двигуном. Часто можна зустріти мототрактори, виготовлені кустарно із звичайного мотоблоку. Відмінності від мінітрактора: нижча ціна, простий пристрій, відповідно, обслуговування та ремонт обійдуться дешевше. Крім того, у мототрактора ріжуче обладнання кріпиться в основному спереду, а мінітрактор — ззаду; навісне обладнання для мототрактора не таке різноманітне, як для міні-трактора;
  • мінітрактор є зменшеною копією повнорозмірного колісного трактора. Від інших типів відрізняється більшою потужністю, покращеною прохідністю та великою різноманітністю навісного обладнання. На мінітракторі можна встановити плуг, борону, сівалку, жниварку, аератор, ковш-відвал, косарку і т.д. За допомогою причепа можна перевозити різні вантажі. Деякі моделі мають закриту кабіну, яка особливо актуальна в літню спеку та зимові морози. Мінітрактор – універсальна машина для невеликого фермерського господарства.

Основні характеристики мінітракторів

Перш ніж купити мінітрактор, вивчіть основні характеристики.

Тип двигуна

Тип двигуна безпосередньо впливає на характеристики мінітрактора. Двигун може бути:

  • дизельний – працює на дизельному паливі. Розвиває більше тягове зусилля ніж бензиновий. За рахунок цього виграє за витривалістю та працездатністю. Мінітрактор на дизельному двигуні витрачає менше палива, але можуть бути проблеми із запуском у мороз. У середньому обслуговування такої техніки коштує дорожче, ніж обслуговування бензинової;
  • бензиновий – за рахунок меншої ваги найчастіше встановлюється в мотоблоки та мототрактори. А ось у мінітракторах зустрічається рідше дизельного. Переваги бензинового двигуна: простіше обслуговувати, менша вага, немає проблем із експлуатацією в мороз. Недоліки: більша витрата пального, менша сила тяги.

Ще одна характеристика мінітрактора, на яку слід звернути увагу, – тип запуску двигуна:

  • ручний – найпростіший варіант. Найчастіше зустрічається в мотоблоках і встановлюється і в бензинові, і в дизельні двигуни. Для запуску потрібно різко смикнути за трос. Переваги: ​​проста конструкція, низька ціна. Недоліки: невисока надійність, не завжди можна завести з першого разу;
  • електростартер – запуск аналогічний автомобілю (потрібно повернути ключ або натиснути спеціальну кнопку). Використовується в мінітракторах та мототракторах.

Потужність

Найважливіша характеристика мінітрактора для господарства. Чим вище потужність, тим більше тягове зусилля може розвинути машина, щоб упоратися з складнішим ґрунтом, снігом.

Потужність вимірюється у ватах, але для транспорту набагато звичніше говорити про кінські сили (к. с.), 1 к. с. = 735 Вт. За потужністю мінітрактори можна розділити на:

  • базові – їх потужність доходить до 16 к.с. Призначені для обробки невеликих ділянок на дачі чи селі. Найчастіше в такі моделі мінітракторів встановлюють одноциліндрові двигуни;
  • середні – від 16 до 20 к.с. Прекрасно впораються з ділянкою у кілька гектарів, перевезенням вантажів, збиранням снігу тощо. Такий мінітрактор стане багатофункціональною машиною для сільського господарства;
  • важкі – від 20 до 25 к.с. і вище. Справжня універсальна сільськогосподарська машина. Впорається з усіма роботами на невеликій фермі: оранкою важких грунтів, підгортанням, обробкою великих площ посівів. Велика потужність дозволяє вільно вибирати потрібне навісне обладнання. Можна навіть встановити відвал для мінітрактора, перетворивши його на невеликий бульдозер або фронтальний навантажувач для переміщення пухкого ґрунту та піску.

Габарити

Розміри мінітрактора безпосередньо впливають на його маневреність. Невеликій машині буде простіше розвертатися в обмеженому просторі, маневрувати серед садових дерев та господарських будівель. Потрібно звернути увагу насамперед на ширину колісної бази та радіус розвороту.

Сьогодні більшість моделей дозволяє регулювати ширину колії передніх та задніх коліс. Це потрібно, щоб більш дбайливо та ефективно обробляти посадки різних сільгоспкультур. Наприклад, на картопляному полі ширина міжряддя становить 70-75 см, на капустяному – 50-55 см, а цибуля і часник садять ще щільніше: 20-40 см. Стандартна ширина колії у міні-тракторів близько 70 см. Залежно від моделі її можна регулювати.

Радіус розвороту також залежить від габаритів мінітрактора. Чим більший розмір трактора, тим більше місця знадобиться машині, щоб розвернутися. У компактної техніки (деякі райдери) радіус розвороту може бути нульовим. За рахунок конструкції передніх коліс можна розвернутися на місці.

Кількість передач

Як правило, мінітрактори мають механічну коробку передач. Доступно кілька передач: зазвичай 3-8 для їзди вперед та 1-3 для руху назад. Знижені та підвищені передачі дозволяють підібрати оптимальний режим роботи на будь-якому ґрунті.

Тип приводу

Привід мінітрактора може бути заднім та повним. Мінітрактор для домашнього господарства із заднім приводом витрачає менше палива та дешевший в обслуговуванні. Він чудово впорається зі звичайним ґрунтом і стане ідеальним рішенням для невеликих за площею ділянок та виконання одноманітних завдань.

Мінітрактор з повним приводом набагато впевненіше почувається на великих ділянках зі складним рельєфом та проблемним ґрунтом. Він з легкістю подолає вибоїни, пагорби, весняне бездоріжжя. Повний привід розвиває велику тягу та керованість. Але його набагато дорожче ремонтувати, а сам трактор споживає значно більше палива.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп'яніння

За вихідні в Івано-Франківську виявили 7 водіїв з ознаками сп’яніння

Патрульна поліція Івано-Франківська посилила контроль за нетверезими водіями на дорогах міста та зафіксувала низку серйозних порушень, включаючи затримання водія, який керував автомобілем у стані сп’яніння, вже будучи позбавленим відповідного права.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
діти ВПО

Світло пам’яті: в Івано-Франківську діти ВПО створили свічники для вшанування загиблих захисників України (фото)

В Івано-Франківську діти ВПО разом із батьками вшанували загиблих захисників України. Протягом тижня в просторі БФ «Відроджені єднанням» вони створювали символічні свічники, аби 24 лютого засвітити свічки пам’яті перед портретами…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
До річниці повномасштабного вторгнення Івано-Франківський театр зіграє у Варшаві виставу "Дзяди"

До річниці повномасштабного вторгнення Івано-Франківський театр зіграє у Варшаві виставу “Дзяди”

Івано-Франківський національний академічний драматичний театр імені Івана Франка проводить серію показів вистави “Дзяди” за поемою Адама Міцкевича у Варшаві, що стане важливою частиною масштабної культурної дипломатії, приуроченої до третьої річниці…

ПЕРЕГЛЯНУТИ