рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Якими є пріоритети Івано-Франківської територіальної громади на 2024 рік?

рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

Керівництво Івано-Франківська визначилося з пріоритетами міської територіяльної громади на 2024 рік.

Поряд із забезпеченням для потреб сотень тисяч людей звичної життєздатности в комунальній сфері, медицині та освіті, таким же за важливістю завданням Івано-Франківська міська рада вважає і підтримку Збройних сил України та військових із числа жителів міської громади, пишуть Версії з посиланням на Західний кур’єр.

На це в місцевому бюджеті на третій рік великої війни призначено 527,1млнгрн, з яких зокрема 300 млн грн буде спрямовано на обороноздатність: закупівлю для війська дронів, автомобілів та іншого оснащення, а також на субвенції для військових частин, і 215,6 млн грн — на соціальну підтримку захисників.

Для потреб українського війська міська рада береться цього року придбати 10 000 безпілотників, і вже оголошено тендер на закупівлю першої тисячі цих літальних засобів. Крім того, Франківськ закуповує дрони і за прямими договорами. Як наслідок, число звернень за допомогою від військових частин до керівництва Івано-Франківська все зростає.

Як і в 2023 році, цього року теж буде належна увага до аграрного сектора — продовження і навіть нарощення підтримки фермерства в міській громаді та виробництва сільськогосподарської продукції потужностями КП «Франківськ АГРО».

У рамках Програми підтримки сільського господарства на 2022-2025 роки торік фермери міської громади отримали часткове відшкодування вартости придбаних тварин, рослин, матеріалів послуг та за утримання тварин загалом на 2 млн 798 тисяч грн.

«Всі напрямки, які були в 2023 році, будуть реалізовані і надалі, — запевнив заступник міського голови, директор департаменту комунальних ресурсів та сільського господарства Микола Вітенко. — І ми додаємо ще ряд напрямків в частині фінансування програми у 2024 році».

Зокрема, доповнення до Програми розвитку сільського господарства на 2022-2025 роки передбачають: для фізичних осіб: повне відшкодування вартости за придбання індивідуальної доїльної установки, але не більше 30 тис. грн; повне відшкодування вартости за придбання обладнання для первинної переробки молока в побутових умовах, але не більше 20 тис. грн; повне відшкодування вартости за придбання інкубаторної автоматичної установки в побутових умовах, але не більше 30 тис. грн; для юридичних осіб: одноразова фінансова підтримка для розвитку новоствореного сільськогосподарського підприємства в розмірі 300 тис. грн; часткове відшкодування вартости будівництва виробничих сільськогосподарських об’єктів (до 50% здійснених витрат, але не більше 500 тис. грн).

Тим часом КП «Франківськ АГРО» у 2024 році планує залучити до посіву сільськогосподарські угіддя орієнтовною площею 190 га (у 2023 році було засіяно майже 130 га), з них: 103,5 га сої, 57 га соняшника, 17,5 га озимої пшениці, 12 га гречки, поінформував про плани на цей рік в.о. директора КП «Франківськ АГРО» Дмитро Сергенюк.

Інфраструктурні плани міста на 2024 рік значною мірою пов’язані з завершенням проєктів з енергоефективности за програмою НЕФКО. Торік тепломодернізацію було виконано на 90% за грантові кошти в ліцеях № 28, 24, 21, 12, 11, садочку № 28 та школі-садку № 6. Івано-Франківськ також став одним із міст-учасників програми дій ЄС «Житло для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та відновлення звільнених міст України».

Йдеться про будівництво соціального житла для ВПО, котрі вимушено проживають в Івано-Франківській громаді. Це житло, розраховане на поселення близько 600 осіб, залишатиметься у власності міста і не підлягатиме приватизації.

Проєкт вартістю 9,5 млн євро фінансує Євросоюз за підтримки НЕФКО в Україні.

Також серед цьогорічних пріоритетів — і добудова нового моста на Пасічну через річку Бистрицю Солотвинську. У 2024 році з міського бюджету на його будівництво спрямують 240 млн грн. За ці гроші планують зробити під’їзд до моста з боку вулиць Хіміків та Надрічної, а також завершити роботи на самому мосту.

Необхідність нового моста зумовлена тим, що старий міст на Пасічну обмежено придатний для використання. Згідно з висновками обстеження в 2020 році, нині міст ще можна експлуатувати, але без перевантажень.

Попри воєнні виклики будівництво моста продовжилося в листопаді 2022 року, а рік тому розпочато і будівництво транспортної розв’язки моста. За словами начальника управління капітального будівництва Романа Галіпчака, сам міст готовий на 75%, роботи зі спорудження розв’язки (перша черга) виконано приблизно на половину, а роботи з будівництва під’їзної дороги ще не починали (друга черга). Місто вже оголосило тендер на виконання проєкту будівництва під’їзної дороги з боку вул. Хіміків.

Однією з перешкод для завершення будівництва моста є подорожчання металоконструкцій, вважає підрядник — компанія «Мостобудівельний загін №112», яка прокладає конструкцію моста через річку.

За інформацією заступника директора цієї компанії Володимира Боголія, якщо в 2017 році, коли був підписаний договір, металоконструкція коштувала 35 тисяч гривень за тонну, то на цей час – 200-210 тисяч гривень. «Тобто закінчити цей проєкт у межах тієї договірної ціни неможливо», — стверджує В. Боголій.

Словом, ситуація з будівництвом нового моста не проста, бо Івано-Франківськ знову опинився сам-на-сам з мостовою проблемою, хоч і через старий міст пролягає важлива дорога державного значення.

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Чиновницю міськради оштрафували за переправлення людей через кордон

Івано-Франківський міський суд виніс вирок у справі про незаконне переправлення через кордон трьох громадян України, яке організувала головна спеціалістка відділу правової та кадрової роботи управління економічної політики департаменту благоустрою Івано-Франківської…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

Рак шийки матки: на Верховинщині впроваджують масштабну профілактику

На Верховинщині відбулася третя консультативна зустріч медичних фахівців та представників влади, присвячена питанням профілактики раку шийки матки та впровадженню комплексної програми вакцинації від вірусу папіломи людини серед населення гірських районів.

ПЕРЕГЛЯНУТИ

Калуські фігуристки здобули сім медалей на всеукраїнських змаганнях

Юні фігуристки з Калуша вибороли п’ять золотих, одну срібну та одну бронзову медаль на П’ятому етапі Всеукраїнських змагань, які проходили в Одесі з 18 по 21 лютого.

ПЕРЕГЛЯНУТИ