Вже кілька років в мікрорайоні вулиці Молодіжної працює громадська приймальня Ярослава Дарвая. А сім років тому він започаткував практику надання безкоштовних юридичних консультацій мешканцям Івано-Франківська, пишуть Версії.

“Ідея безкоштовної юридичної допомоги прийшла до мене близько 7 років тому, коли я займався юридичною практикою. Я вирішив один день на тиждень виділити для юридичної допомоги мешканцям нашого міста, які цього потребують і які не мають матеріальної змоги оплатити послуги адвоката. Коли я започаткував цю практику, то зрозумів, що таких громадян в місті є багато, і ця соціальна діяльність дійсно потрібна”, – відмічає Ярослав Дарвай.

 

За час існування громадської ініціативи за безкоштовною юридичною консультацією звернулося більше 2000 франківців.

“Кожного вівторка я надаю безкоштовні юридичні консультації мешканцям нашого міста в офісі ОСББ “Берізка ІФ” на вулиці Молодіжна, 44. А протягом тижня надаю або онлайн-консультації, або в телефонному режимі. Фактично немає жодного дня, щоб до мене хтось не подзвонив порадитись з того чи іншого питання”, – розповідає активіст.

Франківці звертаються з різноманітними проблемами.

“Радяться з різних питань: і щодо пенсійного законодавства, і щодо трудового. А це зараз досить актуально, тому що багато людей втратили роботу через введення карантинних обмежень в зв’язку з поширенням коронавірусу. Люди дізнаються, чи законно їх звільнили, а підприємці консультуються щодо пільг, передбачених урядом та міською владою”, – додає Ярослав Дарвай.

До юриста приїжджають, приходять, пишуть та телефонують мешканці з різних мікрорайонів районів Івано-Франківська.

“Стараюсь по мірі можливості допомогти кожному. Нікому не відмовляю – не має значення, з якого району міста до мене звертаються – чи з Молодіжної, чи з Пасічної, чи з БАМу. Звичайно, всіх питань вирішити неможливо, але стараємося спрямувати людину – в якому напрямку їй треба рухатись, щоб вирішити те, чи інше питання”- резюмує Ярослав Дарвай.

Також громадська приймальна активіста започаткувала соціальну ініціативу з допомоги мешканцям мікрорайону вулиці Молодіжної в період карантину.

“Коли почався карантин, за моєї ініціативи було роздано близько 500 медичних масок для мешканців нашого мікрорайону. В той час була гостра проблема їх нестачі – відсутність таких масок в аптеках, відсутність можливості пересуватися без маски. На той момент люди, які були в групі ризику, мали проблеми з тим, щоб взагалі вийти з хати і купити продукти. Тому ми вирішили пошити такі маски: ательє на вулиці Молодіжній зголосилося пошити, ми їх викупили і роздали мешканцям, які найбільше цього потребували. Якщо старші люди не могли самі забрати цю маску в громадській приймальні – ми їх розвозили по домах”, – розповідає Ярослав Дарвай.

За безкоштовною юридичною консультацією франківці можуть звернутися щовівторка з 18 години у громадську приймальню Ярослава Дарвая за адресою:
м. Івано-Франківськ
вул. Молодіжна,44
тел. 068 190 46 50

 

 

 

 

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!