«Багато тих, хто нічого не досяг у житті, не підозрюють, наскільки вони були близькі до успіху в ту мить, коли здалися», – сказав Томас Едісон, який винайшов не тільки електричну лампочку, а й автоматичний телеграф і багато інших корисних речей, навіть електричний лічильник голосів на виборах.

У будь-якій справі для перемоги потрібно докласти чимало зусиль. І, звісно, жоден шлях до успіху не обходиться без невдач. Головне, не здатися на півдорозі, вірити в удачу і запастися терпінням, бо великий успіх рідко приходить швидко.

Помилки – це сходинки на шляху до перемоги

Великий Ейнштейн якось сказав: «Людина, яка ніколи не помилялася, ніколи не пробувала нічого нового». Якщо нічого не робити, не пробувати себе в різній діяльності, не ризикувати, ваших помилок ніхто не побачить. Але бездіяльність, приниження власних здібностей і небажання хоча б спробувати стати на шлях до успіху стане найголовнішою помилкою вашого життя.

Згадаймо про людей, яких не можна назвати невдахами:

  • перший кінодосвід Мерілін Монро виявився провальним: велика кінокомпанія розірвала з нею контракт через «відсутність таланту і вражаючих зовнішніх даних»;
  • Майкла Джордана у 9 класі не взяли до баскетбольної команди, обравши хлопців вищих та міцніших;
  • полотна Клода Моне довго не знаходили визнання, і лише коли художнику було 39, в нього з’явилися перші покупці;
  • Джек Лондон отримав близько 600 відмов у публікації;
  • перша компанія Білла Гейтса збанкрутувала.

Але помилки і невдачі не завадили цим людям досягти успіху. І подібних прикладів чимало. Тому, якщо ви вирішили присвятити життя якійсь справі, не впадайте у відчай і не звертайте зі шляху.

Щастя – не в цілі, а в дорозі до неї

Якщо жити в очікуванні результату, не радіючи дрібним перемогам і простим щоденним приємностям, чи буде користь від перемоги такою ціною? Насправді шлях до успіху не менш важливий, адже саме він і є вашим життям просто зараз. Отже, тому, хто поставив великі цілі, потрібно навчитися не тільки радіти кожному успішному кроку, який наближає до мети, а й мудро приймати поразки, які трансформуються у безцінний досвід.

Напевно, у кожного з нас поруч є людина, яку потрібно підтримати на шляху до успіху. Чоловік, син або дочка – вони потребують підтримки, навіть якщо не просять про неї. І підтримати їх можна не тільки на словах. Покажіть, що ви вірите в успіх, подарувавши що-небудь, пов’язане з їхнім захопленням:

Або ж можна на Kasta купити бандану для чоловіків з яскравим тематичним принтом, і кожного разу, пов’язуючи її, близька людина згадуватиме про вашу підтримку.

Не відмовляйтеся від мрії лише тому, що на початку шляху щось складається не так, як хотілося б. І підтримуйте тих, хто поруч, у їхньому нелегкому, але надзвичайно цікавому шляху до перемоги.