На підсумковій прес-конференції експертів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України обговорили ймовірні сценарії завершення децентралізації у 2020 році, пишуть Версії.

На сьогоднішній день в Івано-Франківській області вже утворено 40 громад. Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук відмітив, що місцеве самоврядування є локомотивом змін, а бюджетна децентралізація дала старт соціально-економічному розвитку в громадах. Зокрема, від старту реформи новоутворені громади зуміли здати в експлуатацію 488 різноманітних об’єктів на своїх територіях загалом на 194,8 млн грн.

“Ми здійснили понад 200 виїзних заходів у населені пункти, що дало можливість утворити 10 ОТГ, позитивний досвід яких став прикладом для громад, що стали на шлях об’єднання. Згодом у регіональному відділенні АМУ ми проводили роботу щодо формування нових громад в області, основою чого стала добровільність та економічна складова. Водночас надавали експертну та практичну допомогу чинним ОТГ”, – нагадав Юрій Стефанчук.

Реформа децентралізації вийшла на фінішну пряму. За прогнозами експертів, вона буде завершена в 2020 році, і є два ймовірних шляхи.

“У 2020 році реформа децентралізації завершиться або комплексно, за рахунок прийняття змін до Конституції України, або частково – проведенням виборів до органів місцевого самоврядування на новій територіальній основі. Саме стале та зрозуміле законодавство має стати успішним завершення реформи, де в основі є людина, як основний користувач послуг”, – відмітив регіональний консультант з юридичних питань проєкту ПУЛЬС, який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID, Андрій Деркач.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!