29 квітня на брифінгу щодо поширення коронавірусу на Прикарпатті голова Івано-Франківської ОДА розповів про аналогію з пташиним грипом і позитивну динаміку при виявленні нових випадків COVID-19.

“В нашій області значно збільшено ПЛР-діагностику. Якщо ми на початках робили від 30 до 54 тести за добу, то за останню добу в лабораторіях Обласного лабораторного центру, Обласної інфекційної лікарні на Обласної клінічної лікарні разом зроблено 337 тестів. Це найвищий показник, і це дає надію, що ми тепер швидше зможемо робити ПЛР-діагностику, необхідну людям”, – розповів очільник Прикарпаття, пишуть Версії.

Останнім часом спостерігається динаміка до зменшення відсотку позитивних результатів на фоні загальної кількості досліджень.

“Є добрий сигнал: якщо попередньо з 54 закладок в лабораторний ампліфікатор виявляли 25-30 позитивних випадків, тобто це була фактично половина, то зараз з 337 зразків підтвердилось лише 38 випадків – тобто близько 10%. Це дає надію, що коронавірус в нашій області ми зможемо подолати і кількість нововиявлених випадків буде зменшуватись. Але ситуація ще складна”, – відмітив Федорів.

Голова ОДА порівняв пандемію коронавірусу з пташиним грипом, який вирував на Прикарпатті в 2008.

“За спостереженням медичної спільноти ситуація майже аналогічна. Спочатку пташиний грип атакував Чернівецьку, Івано-Франківську і Тернопільську область, а вже дещо пізніше центральну і східну Україну. Думаємо, що вірус веде себе аналогічно. Хоча в цілому по Україні йде тенденція по збільшенню. Але я для себе аналізував – раніше питома вага летальних випадків в межах країни була більша: ми починали з 30-35%, а на даний час наша питома вага смертності – 20%. Рано говорити, чи ми вже пройшли пік. Треба дотиснути це питання з дотриматися карантину до 11 травня”, – резюмував очільник області.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!