Людям необхідно повернути відчуття того, що у них є право на місто, – Руслана Василюк, директорка “Центру розвитку міста та рекреації”

Для покращення якості водойми локальних заходів недостатньо, – пишуть Версії з посиланням на Галку.

“Слід зауважити, що на стан озера впливає ряд природніх та антропогенних факторів, багато з яких носять незворотній характер (давно зруйнована складна гідросистема озера, зокрема, засипані ставки обабіч вулиці Небережна, здійснювалася тотальна забудова). Основним джерелом наповнення міського озера є річка Млинівка. Крім того вода в озеро надходить з каскаду озер в парку Шевченка, джерела та завдяки атмосферним опадам.

Стан русла Млинівки є вкрай незадовільним: зруйновані шлюзи, бетонні лотки та інші частини гідроспоруд, русло замулене, захаращене гіллям, сміттям та заросле кущами. Під час повеней 2008-2010 років був перекритий, ймовірно несанкціоновано, канал, що сполучав річку Стебник з річкою Бистриця Солотвинська.

Минулого року ми розпочали активну підготовчу роботу: провели численні зустрічі з залученням компетентних структур, замовили водолазне обстеження підводної частини гідроспоруд міського озера, оскільки не можна працювати над питанням додаткового водопостачання без висновків щодо технічного стану гідроспоруд, замовили паспорт водного об’єкту, проект з капітального ремонту гідротехнічних споруд річки Млинівка (від житлового масиву «Калинова слобода» до відстійника біля “Парк-Готелю”) для забезпечення сприятливого гідрологічного режиму озера. Зараз проект проходить експертизу, після чого буде оголошено тендер і розпочнуться роботи.

Крім того ми оголосили тендер на придбання спецтехніки для чистки озер, а саме мініземснаряду, човна-косарки для ліквідації прибережної рослинності та чистки водного плеса. Важливим для стану водойм є їх зариблення. Цьогоріч передбачені 150 тисяч гривень на придбання зарибку дорослого білого амуру, оскільки саме цей вид риби добре поїдає грубу рослинність. Після завершення тендерної процедури передбачаємо зарибнити не лише центральне міське озеро, але і Німецьке.

З приводу того, що в озері не можна купатися, трохи з Вами не погоджуся. Ми щороку робимо забір води на хімічний аналіз, адже єдиним сертифікованим пляжем є саме пляж на міському озері”, – зазначила Руслана Василюк.