Представники самоназваної «ДНР» передали керівнику українського Центру звільнення полонених «Офіцерський корпус» Володимиру Рубану двох заручниць — Анжеліку Преснякову та Ольгу Сворак. Про це Громадському повідомив Володимир Рубан, пишуть Версії.

Процедура пройшла між окупованими Донецьком і Макіївкою. Далі жінок доправили до Майорська, де передали Службі безпеки України.

Фото: .hromadske.ua

За словами Рубана, жінок звільнили завдяки домовленостям Надії Савченко в Мінську.

«Стан здоров’я обох жінок нормальний. Їх не катували, не гвалтували, але зрозуміло, що це був не курорт», — додав він.

Коментуючи свою участь у звільненні заручниць, він сказав, що «тут ні в якому разі не підміняється Мінськ. Ми не можемо велику політику підмінити в Мінську, тут радше про те, щоб допомогти, коли щось не виходить на офіційному рівні».

Ольга Сворак була затримана 21 червня 2016 року, коли перебувала на окупованій території за власною ініціативою. Обставини і причини її потрапляння на територію «ЛНР» невідомі.

0fc238c56afd3d46b

До полону Сворак працювала журналісткою івано-франківського видання Golos-info. Бойовики заявили, що вона була «агентом СБУ» з позивним «Метель». Також вони оприлюднили відео з «зізнаннями» жінки, пише  0342.ua.

Переговори про звільнення Преснякової та Сворак у Тристоронній контактній групі в Мінську почалися ще навесні, заявила представниця України в гуманітарній підгрупі Ірина Геращенко.

В СБУ повідомили, що затримана бойовиками «ЛНР» журналістка Ольга Сворак допомагала тим, хто знаходиться на лінії зіткнення на Донбасі.

За даними СБУ, бойовики на Донбасі 110 українських заручників.

Читайте також:

Бойовики ДНР відпустили із полону прикарпатську журналістку Ольгу Сворак (фото)