Відомі письменники поділяться літературним досвідом і практичним інструментарієм письма. У програмі – 6 днів насиченого відпочинку в горах, інтенсивного навчання та неформальне спілкування з письменниками та однодумцями.

Серед лекторів – відомі та професійні письменники, видавці, літературознавці та критики – Юрій Андрухович, Тарас Прохасько, Олександр Бойченко, Галина Крук, Ростислав Семків, Євгеній Стасіневич, Стаська Падалка та інші. Організатор проекту – Litosvita.

Літературні школи придумали давно – і вже не так важливо, хто, коли й де. Сучасному формату років так десь із п’ятдесят. О так, сюди приїжджають визнані письменники чи знавці літератури й вони отак запросто, наприклад, серед гір та на полонинах, діляться своїми знаннями й секретами. Тут таки можна навчитися писати. А ще тут є вільний час на письмо. А ще тут є і найголовніша запорука натхнення – середовище. Емоції й думки людей, котрі також прагнуть, змагаються до письменства. Резонанс і мистецький азарт. Оце головне!

Літня літературна школа зараз у нас лише одна і її організовує «Літосвіта».

Перевірено: там пишеться. Бо там, найперше, хочеться писати. Є атмосферні вечірки, а це – атмосферна територія творчості. Минулого року я дописав на Літній літературній школі «Літосвіти» свою книжку «Як писали класики». Вона вдалася добре. Цього року писатиму там наступну. Сподіваюся, вдасться ще краще. Словом, хто шукає літературного, власне творчого відпочинку, тим сюди ;) Ростислав Семків, лектор VIII Літня літературна школа.

Лікарі, художники, юристи, журналісти студенти вже вкотре зберуться в Карпатах заради однієї мети – навчитися письменницької майстерності, отримати натхнення та нові знайомства на Літній літературній школі. Це вже восьма Літшкола, на яку приїздять учасники з усієї країни. За час існування проекту школу відвідало більш як 300 молодих письменників. Це своєрідний літературний «літній табір» для дорослих, де за тиждень творчі люди здобувають нові знання, покращують свою літературну майстерність та просто відпочивають серед Карпатських гір.

“Літшкола – це міцна платформа для молодих авторів, які прагнуть навчитися писати сильні тексти, бажають поділитися своєю творчістю чи ідеями, почути досвідчених літераторів, знайти друзів та однодумців. А також для тих, хто згубив себе, шукає музу чи не знає, в який бік рухатися далі, щоб втілити мрії в реальність.
Це мистецький простір, у який хочеться повертатися знову і знову та люди, які вражають щирістю та міцним внутрішнім стержнем, і за лічені дні стають настільки  рідними, що навіть не уявляєш, як існувала без них всі ці роки… Це мальовнича карпатська місцевість, із якої варто черпати натхнення, у поєднанні з теплою творчою атмосферою та креативними особистостями, зібраними під одним дахом… Це незабутні лектори та неформальне спілкування, коли час минає настільки непомітно, що іноді за цікавезними розмовами забуваєш про сон і разом з купкою таких же відчайдухів зустрічаєш світанок… Це море вражень і позитивних емоцій, з якими ще довго не хочеться розлучатися”.

Юлія Григорук, учасниця Літературної школи в Карпатах

Цього року організатори очікують на п’ятдесят учасників з усієї України. Вдруге Літшкола відбудеться у селі Ворохта, Івано-Франківської області. У програмі: 20 годин лекцій та майстер-класів; 30 годин практичних занять (creative writing), аналіз і обговорення текстів учасників; літературні читання, веселі вечірки та барбекю паті, походи в гори, ранкова йога та літературні ігри, творча психотерапія, маса вправ для роботи над письмом та 6 днів неформального спілкування нон-стоп з лекторами і учасниками.