Відповідно до рекомендацій МОЗ, калорійність харчування дітям і підліткам варто знизити в середньому на 15%. Дорослим відомство рекомендує знизити вживання вуглеводів на 50 грамів, білків збільшити на 12 грамів, а жирів – на 15 грамів, пишуть Версії.

За словами Юрія Павленка, подібні ініціативи МОЗ на фоні тотального зубожіння виглядають щонайменше безглуздими.

«Складається враження, що в серед працівників апарату міністерства охорони здоров’я оголосили конкурс на найбільш ідіотську ініціативу. Донедавна його переможцем вважалися автори медичної реформи. Утім, схоже, у них з’явилися конкуренти. Я собі важко уявляю українську родину хай навіть з середнім рівнем достатку, яка б мала можливість дотримуватися рекомендацій МОЗ з «аптекарською точністю», – зауважив Павленко.

Політик наголосив, що думки дієтологів у цьому питанні розділилися, адже частина фахівців наполягає, що саме старі дитячі норми відповідали рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров’я.

«За останні три роки рівень, якість життя та достатку українських родин суттєво знизилися, натомість ціни на продукти харчування злетіли вгору. Українці змушені економити навіть на товарах першої необхідності, віддаючи перевагу дешевшим, але менш якісним. Ось де справжня трагедія. Не проблема в тому, що людина з’їсть на 15 грамів менше білкової їжі на добу. Проблема в тому, що ця їжа сумнівної якості!» – наголосив Юрій Павленко.

Політик вважає, що в нинішніх умовах МОЗ повинно рахувати не грами і нормативи, а звернути увагу на якість харчування українців.

«Завдання влади – не продукувати ідіотські ініціативи, а створити нормальні умови для життя людей – забезпечити підтримкою дітей та матерів, захистити переселенців і тих, хто постраждав внаслідок бойових дій, а не обдирати як липку знедолених та кинутих напризволяще пенсіонерів. Зараз залишилось тільки реформувати раціон харчування дітей і можна констатувати, що Україна як держава «відбулася», – наголосив народний депутат.