прикарпатський нардеп Юрій Соловей

Йдеться про законопроект №2232а про внесення змін до Закону України “Про особисте селянське господарство” щодо розвитку сільського зеленого туризму, який депутати прийняли за основу, –  пишуть Версії.

Під час свого виступу парламентар, зокрема, відзначив, що саме розвиток туристичної галузі позитивно вплине на розвиток економіки в країні.

«Я хочу зауважити, що сьогодні багато країн визначають саме туризм, як один із пріоритетів розвитку економіки. Якщо ми подивимося на Україну чи використовується потенціал туризму в Україні на повну потужність. Очевидно, що таких речей нема. Сьогодні галузь туризму займає менше 5% валового внутрішнього продукту. І, звичайно, що потенціал для розвитку саме цієї галузі в Україні колосальний. Тому, що стосується даного законопроекту, однозначно, його потрібно приймати за основу і в цілому», – заявив народний обранець.

Однак, нардеп зауважив, що туристичну галузь, особливо в Карпатах, потрібно розвивати комплексно, включаючи дорожню інфраструктуру.

«Я неодноразово говорю про те, що нам потрібні серйозні комплексні програми, зокрема, для розвитку інфраструктури наших Карпат, які є перлиною не тільки України, але й цілої Західної Європи. І ми повинні в найближчий час зробити все, щоб інфраструктура, дороги, доступність цього регіону була на вищому рівні. Щоб розвивати, особливо в наших Карпатах, в першу чергу сільський зелений туризм і залучати інвестиції у цю надзвичайно перспективну галузь України», – підкреслив Юрій Соловей.

Довідково.

Метою законодавчої ініціативи є юридичне визначення поняття сільського зеленого туризму, і тим самим чітке розмежування підприємницької та не підприємницької діяльності в сфері туристичної діяльності, що здійснюється в сільській місцевості, а також забезпечення державної підтримки цієї форми діяльності сільських мешканців шляхом організації для них фахової підготовки та перепідготовки членів особистого селянського господарства у сфері сільського зеленого туризму.