Йдеться про давню проблему Снятинського району — відсутність дамби на ріці Черемош, яку роками не могли вирішити.

Неодноразово протягом минулих років навесні річка Черемош виходила із берегів. Особливо критичною була ситуація під час повені 2008 року, коли водою було підтоплено особисті селянські господарства і нанесено значних збитків громаді, пишуть Версії.

До вирішення проблеми із фінансуванням відновлення дамби в с. Горішнє Залуччя взялися народний депутат України Юрій Соловей, голова райдержадміністрації Богдан Свіщовський, сільський голова та депутати районної ради.

«Є проблеми видимі, а є ті, яких не видно, але вони не менш актуальні. Коли 2 роки тому ми вперше з Богданом Свіщовським, сільським головою с. Горішнє Залуччя та депутатом районної ради Миколою Гуньком виїхали на відсутню дамбу на р. Черемош, мало хто вірив, що проблема може вирішитись. Адже після повені 2008 року, коли водою прорвало дамбу, так ніхто і не спромігся цю проблему вирішити. Це добре, що не було високої води, але ми добре розуміємо, що це питання тільки часу і, що проблема нікуди не зникла, а навіть з часом тільки загострилась», — повідомив Юрій Соловей.

У результаті системної спільної роботи з представниками органів місцевого самоврядування, вдалося домогтися прийняття урядового документу, в якому передбачено необхідні кошти для відновлення дамби.

«2 роки системної роботи і нарешті вчора Уряд прийняв відповідну Постанову, якою передбачив необхідні 19 мільйонів гривень для відновлення дамби в с. Горішнє Залуччя!», —  резюмував парламентар.

Постановою Уряду передбачено виділення 19 мільйонів гривень на капітальний ремонт водозахисної дамби на р. Черемош на території Горішньозалучанської сільської ради Снятинського району Івано-Франківської області. Зокрема, відновлення 0,8 км водозахисної дамби, а також розчищення 1,37 км русел річки Черемош.

Світлина від Юрія Соловея.