Виступаючи з трибуни, парламентар попросив оформити його виступ як депутатський запит, – пишуть Версії.

«Хочу звернути увагу до того питання, з яким до мене масово звертаються мешканці мого округу, зокрема, обслуговуючий та технічний персонал бюджетних установ у зв’язку з тою катастрофічною ситуацією, яка, на жаль, може скластися з їхнім фінансовим забезпеченням. Для прикладу, в Снятинському, Косівському та Верховинському районах у зв’язку з абсолютно правильним кроком щодо підняття мінімальної заробітної плати до 3200 гривень, на жаль, склалась практично критична ситуація, коли на заробітну плату технічного і обслуговуючого персоналу вистачає коштів всього-на-всього на 6-7 місяців. Депутати районних рад неодноразово піднімають це питання. Крім того, підготовлені і направлені відповідні звернення, але, на жаль, реакції від центральних органів виконавчої влади станом на цю хвилину не має», – зауважив Юрій Соловей.

Народний обранець нагадав депутатам про те, що місяць тому під час години запитань до Уряду ним вже було підняте питання щодо недостатності базової дотації, яка виділяється з державного бюджету на утримання бюджетних, особливо в гірських населених пунктах.

«Оскільки специфіка цих територій говорить про те, що не можна однаково фінансувати, скажімо, школу чи лікарню, чи поліклініку в Києві і для прикладу фінансувати таку ж школу, чи поліклініку, чи лікарню в гірських населених пунктах у Верховині чи в Косові. Оскільки кожен розуміє, що видатки на утримання цих бюджетних установ абсолютно різні. Хочу зауважити, що під час години запитань до уряду Прем’єр-міністр України дав відповідне доручення Міністерству фінансів переглянути розмір базової дотації і збільшити її на коефіцієнт гірських населених пунктів, щоб забезпечити фінансування обслуговуючого і технічного персоналу на належному рівні. Проте, хочу зауважити, що станом на цю хвилину дане доручення не виконано. Міністерство фінансів не переглянуло розмір базової дотації саме гірським населеним пунктам і гірським районам. Тому, вчергове звертаюся до Прем’єр-міністра України Володимира Борисовича Гройсмана проконтролювати хід виконання Вашого доручення та вжити всіх заходів і механізмів впливу для того, щоб базова дотація на обслуговування на утримання технічного та обслуговуючого персоналу, який виконує важливі для держави функції, в гірських населених пунктах в 2017 році була на належному рівні», – заявив з трибуни Верховної ради нардеп Юрій Соловей.

На відео з 04:18:00