З 1 вересня «ЛУКОР» перестане очищати стоки Калуша 10 липня генеральний директор ПрАТ «ЛУКОР» Сергій Чмихалов надіслав офіційне попередження директорові КП «Водотеплосервіс» Ігореві Яковині про те, що з 1 вересня «ЛУКОР» вимушений припинити приймання стічних вод Калуша, — повідомляє «Калуський нафтохімік».

Причина — систематична, починаючи з 2005 року, неоплата КП «Водотеплосервіс» за надані «ЛУКОРом» послуги з очищення господарсько-побутових стоків міста. станом на 30 червня 2013 року заборгованість КП «Водотеплосервіс» перед ПрАТ «ЛУКОР» склала майже 47,6 млн. гривень.

«При цьому керівництво «Водотеплосервісу» не реагує на єодні зверення «ЛУКОРу» щодо необхідності виконання договірних зобов’язань щодо оплати за послуги з очищення стоків міста», — йдеться у повідомленні.

Копії попередження було надіслано голові обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Василю Плав’юку, міському голові Калуша Ігореві Насалику, начальнику Калуського районного управління Держсанепідслужби України Оксані Ананевич.

Ситуація, яка склалася у ПрАТ «ЛУКОР» у зв’язку із невиконанням КП «Водотеплосервіс» своїх договірних зобов’язань щодо оплати послуг за очищення стоків міста, 3 липня була обговорена на нараді у віце-прем’єр-міністра України Юрія Бойка.

Було прийняте рішення, яке зобов’язало профільні міністерства та Івано-Франківську ОДА прискорити опрацювання питання погашення заборгованості КП «Водотеплосервіс» за отримані послуги з очистки стічних вод Калуша та внести Кабміну пропозиції щодо визначення джерел видатків.