За рішенням комісії, карантин у Калуші продовжено до 22 травня. Причому, вже з понеділка, 11 травня, будуть зняті деякі обмеження. Рішення міської комісії повністю відповідає постанові уряду від 4 травня, інформують “Вікна”.

Варто зазначити, що не всі міста запроваджують передбачені урядом послаблення карантину з 11 квітня. Наприклад, у Києві торгово-розважальні центри поки що не відкриють, хоча уряд дозволив роботу магазинів у таких центрах.

Отож, із 11 травня на території Калуської об’єднаної територіальної громади вже можна відвідувати парки, сквери та зони відпочинку. Але при цьому зберігаються вимоги переміщення групами не більше двох осіб, треба мати при собі документи та користуватися захисною маскою. Також можна буде відвідувати дитячі і спортивні майданчики на вулиці, дозволені індивідуальні тренувальні заняття — біг, хода, їзда на велосипеді тощо.

Щодо закладів громадського харчування, то зараз вони можуть працювати, лише здійснюючи адресну доставку клієнтам, а з 11 травня можна буде торгувати на винос. А також дозволено обслуговування клієнтів на відкритих майданчиках просто неба (при цьому відстань між столами має бути не менше 1,5 метра, а за столом може одночасно перебувати не більше двох осіб, не рахуючи дітей до 14 років).

З 11 травня можуть відновити роботу всі магазини, які торгують непродовольчими товарами, у тому числі у торгово-розважальних центрах (за умови один покупець на 10 кв. метрів площі торгового залу). А також салони краси, перукарні та заклади побутового обслуговування населення. За рішенням власника може бути відновлено і роботу музеїв.

З 11 травня також дозволена діяльність адвокатів, нотаріусів, аудиторів, психологів та стоматологів.

Можна буде відновити роботу точок продажу преси, друкарень, редакцій, телерадіоорганізацій та інших суб’єктів у сфері масової інформації та виробників аудіовізуального контенту.

При цьому обов’язковими вимогами залишаються поточна дезінфекція, а також використання захисних масок. А персонал має бути забезпечений захистом обличчя, очей і рук.

Також із 11 травня дозволять проведення репетицій, тренувань та інших заходів без глядачів у театрах, цирках, концертних організаціях, художніх (мистецьких) колективах за умови одночасного перебування не більше 50 осіб, забезпечення учасників засобами індивідуального захисту та дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

Таким чином, перелік заборон під час карантину з 11 травня суттєво звужується. Не зможуть працювати кінотеатри, розважальні центри, спортзали,  фітнес-центри. Також під забороною залишаться масові заходи. Не працюватимуть заклади освіти та громадський транспорт.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!