Хто, коли і навіщо організував студію художньої кераміки TapLapCeramics як соціальний проект, і як майстерня допомагає заробляти талановитим керамістам, пишуть Версії з посиланням на Domik.ua.

Рік і місто заснування бренду

2014 рік, місто Городенка, Івано-Франківська область.

Як виникла ідея бренду

До ідеї створення майстерні, як соціального проекту, засновники студії TapLapCeramics – Антон і Михайло Микитюк – прийшли три роки тому. Тоді кілька ініціативних сімей з дітьми дошкільного віку взялися за відродження вальдорфского дитячого садка в місті Городенка.

Вальдорфовскіе дитячі сади і школи – це загальноосвітні навчальні заклади, в яких принципово заперечують оцінки, підручники і масову спеціалізацію дітей в шкільному віці. – Прим. Domik.ua.

«У 2014 році дві сім’ї вже були задіяні в роботі гончарних майстерень« Покутська кераміка ». Ми стали третіми, перетворивши творчу майстерню TapLap в т. Н. дочірнє підприємство «Покутської кераміки». Ми зробили ставку на вироби ручної ліпки, тому що для цього не потрібні вкладення в устаткування і спеціальне навчання », – згадують керамісти з TapLapCeramics.

Антон Микитюк – професійний гончар. За великим рахунком, студія TapLapCeramics «народилася» саме з його пристрасного захоплення керамікою і гончарним ремеслом.

 


Антон Микитюк

Після школи Антон потрапив у гончарну майстерню Косівського інституту і зрозумів, що це не та справа, за допомогою якого йому вдасться зробити відомої Покутсько кераміку не тільки в Україні, а й за кордоном. Він вивчився, став гончарем і всерйоз взявся за відродження в Городенці традицій гончарського майстерності.

Разом з батьком Михайлом, Антон побудував піч, переобладнав гараж під майстерню і зібрав гончарний круг. Його перші роботи були грубі й безглузді. Антон не приховує цього. Але бачачи на ярмарках дивно красиву кераміку досвідчених майстрів, початківець кераміст поставив собі завдання стати краще.

Коли з’явилися перші замовлення, сім’я Антона зрозуміла, що його захоплення – це серйозна справа. Батько Антона Михайло – відомий в Городенці журналіст – допоміг синові придумати і розробити стилістику кераміки, а справі стала допомагати вся сім’я.

Зараз в майстерні працює Антон, його двоюрідні брати Ігор і Тарас, мама Наталя, сестра Христина. Творчими розробками все так же завідує батько.

Старший брат Антона, Богдан, відповідає за виробниче забезпечення студії TapLapCeramics. Його дружина Марія веде фінансові справи, займаючись просуванням інтернет-магазину.

Хобі сім’ї Микитюк стало дійсно масштабним суспільним справою. Майстрам допомагають не тільки численні родичі, але сусіди і друзі. Хто налагоджує обладнання, хто ремонтує, а хто дає цінні поради. Кожен тут знайшов собі заняття до душі.

Хто з дизайнерів працює в майстерні

Антон Микитюк і його дружина Віра, Богдан Микитюк з дружиною Марією, Лілія Шкреметка, Ігор і Тарас Паламарчук та багато інших майстрів.

«Кожен в команді TapLapCeramics – це дизайнер свого вироби. У нас немає дипломованих фахівців, і все, чого ми навчилися за кілька років, робилося методом проб і помилок. Ми знаходили в інтернеті цікаві речі і вчилися їх відтворювати. Але зараз у нас тільки свої ідеї по створенню художньої кераміки », – діляться спогадами засновники студії TapLapCeramics.

Вид виробництва

Хенд мейд. Всі вироби студії TapLapCeramics ручної роботи.

«Не знаємо, чи існує ще десь, крім як в TapLapCeramics, налагоджений хендмейд. Ми самі навчилися ліпити посуд і тепер вчимо інших це робити, організовуючи робочі місця, щоб дати їм можливість заробити вдома », – зазначають засновники бренду TapLapCeramics.

З чого виробляється продукція

Матеріали – українські. Керамічна маса – глина – поставляється з Слов’янська, а глазур, майстри замовляють в одному з українських інтернет-магазинів.

Цінова політика бренду

Вартість виробів, в залежності від розміру і складності виготовлення, варіює від 60 до 1 660 гривень.

«Ціну диктує ринок. Один з інструментів продажів, який ми використовуємо, – це продаж з аукціону. Деякі вироби стартують з мінімальної ціни 1 гривня, а учасники піднімають ціну до певного рівня », – кажуть майстри про політику цін студії TapLapCeramics.

Наскільки легко розвиватися на українському ринку

«Розвиватися завжди нелегко, але у нас є мета. Наші діти підростають, і ми дивимося в майбутнє з надією відкрити вальдорфської школи як альтернативу державної », – діляться планами на майбутнє засновники майстерні TapLapCeramics.

Матеріал підготувала Ірина Бегаль, журналіст рубрики «Поради з облаштування».
Джерело: domik.ua